Gdynia Buduje

Nowa nawierzchnia na odcinku ul. Morskiej

Zaznaczony na czerwono odcinek ul. Morskiej, który będzie remontowany, znak drogowy z nazwą ulic: Morska i Chylońska, nawierzchnia jezdni i pas zieleni // fot. #DzielnicewGdyni

Zaznaczony na czerwono odcinek ul. Morskiej, który będzie remontowany, znak drogowy z nazwą ulic: Morska i Chylońska, nawierzchnia jezdni i pas zieleni // fot. #DzielnicewGdyni

28.08.2020 r.

Sierpień to pracowity miesiąc dla gdyńskim drogowców. W czasie tradycyjnego sezonu urlopowego gdyński Zarząd Dróg i Zieleni maksymalnie wykorzystuje sprzyjającą aurę i przeprowadza kolejne remonty gdyńskich dróg. W poniedziałek 31 sierpnia zaplanowano rozpoczęcie robót na 250-metrowym odcinku jezdni, znajdującym się na wysokości wylotu ulicy Chylońskiej w kierunku Rumi.

- Stan nawierzchni na tym fragmencie jezdni znajdował się w kiepskim stanie. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wykonanie tam nowej nakładki bitumicznej. Wyremontujemy prawy, 250-metrowy pas ruchu w kierunku Rumi oraz 20-metrowy odcinek za skrzyżowaniem na całej szerokości jezdni. Znikną najbardziej niebezpieczne koleiny i tym samym jazda w tym rejonie będzie płynna i bezpieczniejsza. To będzie kolejna inwestycja drogowa, jaką przeprowadzimy w tym sezonie wakacyjnym – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Rozpoczęcie remontu planowane jest na 31 sierpnia. Rozpocznie się on w godzinach wieczornych. Również większość prac będzie prowadzona w godzinach nocnych, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne.

- Ulica Morska to jeden z naszych kluczowych ciągów komunikacyjnych. Użytkują ją nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również osoby dojeżdżające do Gdyni do pracy. W sezonie wakacyjnym podróżują nią dziesiątki tysięcy turystów jadących m.in. w kierunku Płw. Helskiego. Dlatego tak ważne jest optymalne utrzymanie ulicy do obsługi tak natężonego ruchu. Rozpoczynający się remont nawierzchni będzie zatem ważnym elementem poprawiającym standard i jakość komunikacji w tym rejonie – mówi prof. Marcin Wołek, radny Gdyni.

Inżynierowie z gdyńskiego ZDiZ informują, że na czas remontu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zawężeniu jezdni do jednego pasa. Podczas robót zaplanowano sfrezowanie starej nawierzchni na ok. 1000 m2, a w kolejnym etapie wykonanie nakładki bitumicznej w dwóch warstwach. Obie warstwy zostaną wzmocnione specjalną siatką przeciwspękaniową.

Koniec prac ma nastąpić 3 września br.