Gdynia Buduje

Rusza przebudowa ulic w Małym Kacku. Inwestycja za blisko 8 mln zł

Budowa ulic Lidzkiej i Trockiej w Gdyni, mat.prasowe UM

Budowa ulic Lidzkiej i Trockiej w Gdyni, mat.prasowe UM

Warta niemal 8 milionów złotych inwestycja polega na kompleksowej przebudowie ulic: Lidzkiej, Trockiej, a także fragmentu Druskiennickiej w Małym Kacku. Termin zakończenia prac wraz z odbiorami przewidziany jest na koniec maja tego roku.

- Rozpoczynamy kolejną bardzo ważną inwestycję w naszym mieście. To kompleksowe prace, których efekty będą ułatwieniem w codziennym przemieszczaniu się - mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.
Niebawem będzie można poruszać się tu po nowej drodze. Na plac budowy wjechały pierwsze ciężkie maszyny.

- Budowa nie należy do najprostszych ze względu na bliskie sąsiedztwo mieszkańców. Musimy zapewnić im bezpieczeństwo, a także dojazd do posesji na czas trwania prac - mówi kierownik budowy Marcin Stachowiak.


Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Finalnie, kompleksowe działania we współpracy z firmą PEWIK zapewnią nową m.in. infrastrukturę podziemną - kanalizację sanitarną, deszczową, sieć wodociągową i teletechniczną. Po pracach trwających 26 tygodni mieszkańcy będą mogli korzystać zaś z nowych chodników, dróg oraz małej architektury. Nie zabraknie także nowego oświetlenia.

- Priorytetem było zaprojektowanie wydajnej kanalizacji deszczowej, która będzie chroniła domy w czasie coraz częściej spotykanych deszczy nawalnych - dodaje Marek Łucyk.
Urokliwy Mały Kack to dzielnica o znaczących różnicach w wysokości, co zwiększa wymagania stawiane przed inwestycjami drogowymi.

- Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo duża inwestycja. Mieszkańcy długo na nią czekali i już wkrótce odczują efekty tych zmian - puentuje Radny Miasta Sebastian Jędrzejewski.
Kwota wybranej oferty to niespełna 8 mln zł. Inwestycja będzie częsciowo współfinansowana ze środków zewnętrznych na wsparcie realizacji. Całość prac obejmie ponad 750 metrów bieżących dróg. Wykonawcą jest firma WPRD Gravel – doświadczony realizator inwestycji o podobnej charakterystyce (przebudowywał m.in. ulice Jowisza i Marsa). Na wykonane prace udzielona zostanie pięcioletnia gwarancja.

ikona