Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Gdynia Innowacyjna

Gdyński software house – Jit Team – przekazuje laptopy uczniom szkół podstawowych

Fot. Agnieszka Fedorowicz

Fot. Agnieszka Fedorowicz

28.04.2020 r.

W czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, wiele firm, które mogą sobie na to pozwolić, angażuje się działania z zakresu odpowiedzialności społecznej.  W ich gronie jest także firma Jit Team z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, która przekazała właśnie 18 laptopów uczniom pomorskich szkół.

Wspierają młodych

Dzięki stałej współpracy na linii biznes-edukacja z III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, przedstawiciele gdyńskiego software house’u dowiedzieli się o problemach, z jakimi borykają się najbardziej potrzebujący uczniowie pomorskich szkół podstawowych. Niektórzy z nich znaleźli się w sytuacji, w której dalsza nauka była po prostu niemożliwa. -W tym trudnym czasie, dostęp do Internetu oraz sprawny laptop to dla uczniów szkół podstawa, dlatego niezwłocznie postanowiliśmy działać – opowiada Mariusz Bessman, Prezes Zarządu Jit Team. Łącznie 18 laptopów trafiło do dwóch szkół: SP w Wicku oraz SP w Debrznie. Lokalne instytucje wspierające potrzebujące rodziny w Wicku oraz w Debrznie wraz z przedstawicielami szkół, wspólnie zdecydowali, do których uczniów trafi sprzęt.W ten sposób każda ze stron może mieć pewność, że został przekazany dzieciom, które w innym wypadku nie mogłyby kontynuować nauki.

Pomoc w czasie pandemii

To nie jedyne działanie ze strony Parkowiczów z Jit Team podejmowane przez nich na froncie walki z korona wirusem. Firma wsparła także finansowo dwie gdyńskie placówki medyczne: Szpitale Pomorskie oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, z przeznaczeniem na walkę z COVID-19. Dostarcza także materiały potrzebne do produkcji przyłbic medycznych metodą druku 3D, które trafiają do pomorskich szpitali.
 

  • Fot. materiały prasowe
  • Fot. materiały prasowe