Gdynia Innowacyjna

Lampy z Gdyni wciąż na topie

Produkty firmy Portman Lights z PPNT // fot. Portman Lights/FB

Produkty firmy Portman Lights z PPNT // fot. Portman Lights/FB

26.08.2022 r.

Portman Lights – firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nie zwalnia tempa. Wciąż jest wiodącym dostawcą oświetlenia, które wykorzystuje się w wielu produkcjach telewizyjnych i na scenach muzycznych. Jesienią widzowie z całego świata będą mogli obejrzeć popularne programy telewizyjne i wziąć udział w wydarzeniach, które oświetlą lampy gdyńskiego producenta.

 
Produkty Portman Lights, czyli firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, wciąż są wykorzystywane na największych scenach i w studiach telewizyjnych. Oświetlały m.in. galę rozdania nagród Grammy w 2021 roku i towarzyszyły wielu międzynarodowym artystom podczas koncertów. Wśród nich można wymienić m.in. takie gwiazdy, jak Sting, Cher, Ed Sheeran, Miley Cyrus czy Prodigy.

Gdyńskie oświetlenie pojawiło się też na wielu festiwalach, np. Roskilde czy Glastonbury. Skorzystano z niego również podczas finałów konkursu Eurowizji.
 
Najnowszym produktem Portman Lights jest lampa S-TRIBE. To projekt bazujący na pięciu mocnych autorskich źródłach LED z wierną emulacją halogena.
 
– W płynny sposób odbywa się ich ściemnianie i rozjaśnianie, przypominając do złudzenia zachowanie źródła konwencjonalnego. Produkt ten posłużył do oświetlenia nowej sceny, na której wystąpią uczestnicy programu „The Voice of Poland” – opowiada Dominik Zimakowski z Portman Lights.
Doceniana na rynku lampa Mantis też wciąż cieszy się uznaniem producentów dużych widowisk artystycznych. Posiada ona 250W w diodach LED.
 
Mantis zyskał np. przychylność realizatorów festiwalu Tomorrowland. Odbywająca się w Belgii impreza to mekka dla miłośników muzyki elektronicznej.
 
– Nasze produkty zdobywają kolejne rynki zagraniczne. Jesteśmy obecni w 55 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii, Australii i prawie całej Europie. Oprócz programów telewizyjnych, czy koncertów nasze lampy można zobaczyć również w reklamach – dodaje Dominik Zimakowski.
Natomiast lampy z modelu P2 Hexline zostały wykorzystane w produkcji telewizyjnej Netflixa – Iron Chief. Ich walorem jest konstrukcja, która powoduje, że są niezwykle elastyczne poprzez zastosowanie podwójnego zawiasu.

Niedawno wykorzystano je również na scenie podczas charytatywnego koncertu na rzecz Ukrainy z udziałem Eda Sheerana i Camili Cabello.
 

Portman Lights

 
Firma Portman Lights powstała w Gdyni w 2016 roku i jest już widoczną marką w branży dekoracyjnego oświetlenia scenicznego. W swoim portfolio ma całą listę spektakularnych koncertów i programów telewizyjnych, w których korzystano z jej oświetlenia.
 
Za sukcesem polskiej marki stoją: Łukasz Sztejna, light designer i szef techniki oraz Dominik Zimakowski, odpowiedzialny za stronę biznesową przedsięwzięcia.
 
Firma co roku odwiedza m.in. targi w Las Vegas, Londynie, Paryżu, Amsterdamie czy Frankfurcie.