Gdynia mobilna

Pasy rowerowe na Wiśniewskiego, kontrapas na Wybickiego

Kontrapas na ul.Kilińskiego // fot.facebook.com/mobilnagdynia
Dobra wiadomość dla amatorów dwóch kółek. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni ogłosił przetarg na wykonanie pasów, kontrapasa rowerowego, kontraruchu rowerowego oraz nowego oznakowania drogi rowerowej. Poprawi to komfort jazdy, zarówno cyklistów jak i zmotoryzowanych, ale przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

– Trwa właśnie szukanie wykonawcy pasów rowerowych na południowym fragmencie ul. Wiśniewskiego – między SKM Gdynia Stocznia a dworcem PKP. Na świeżo wyremontowanej nawierzchni rowerzyści otrzymają wydzielone pasy w każdym kierunku. Jest to fragment międzynarodowej trasy R-10 – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni ogłosił przetarg na wykonanie pasów rowerowych na ul. Wiśniewskiego, kontrapasa rowerowego na ul. Wybickiego, kontraruchu rowerowego na placu Grunwaldzkim, nowego oznakowania drogi rowerowej na fragmencie bulwaru Nadmorskiego im. Nowowiejskego wraz z odtworzeniem oznakowania P-23 oraz malowanie oznakowania chemoutwardzalnego w obrębie skrzyżowania ul. Starowiejskiej i placu Kaszubskiego.

Komisja przetargowa dokonując wyboru weźmie pod ocenę dwa kryteria: cenę – 60%, okres udzielonej rękojmi i gwarancji – 40%.
 
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni mija 14 czerwca 2018 r. o godz.10.00. Wykonawca będzie miał 70 dni kalendarzowych na realizację inwestycji od dnia przekazania terenu budowy.