Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Aktualności

„Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej”

cwm

cwm

14.08.2019 r.

„Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej”


„Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej” to projekt w ramach którego wolontariusze będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami w prowadzeniu samodzielnego i aktywnego życia.

Jeśli jesteś osobą niewidomą lub niepełnosprawną ruchowo i masz minimum 18 lat, chcesz prowadzić samodzielne i aktywne życie, SKORZYSTAJ ZE WSPARCIA WOLONTARIUSZA Osoby Niepełnosprawnej.
W ramach projektu będziesz regularnie spotykać się z wolontariuszem, który bezpłatnie wesprze Cię przy realizacji zaproponowanych przez Ciebie aktywności takich jak:
- wspólny rozwój zainteresowań,
- poznanie Trójmiasta,
- dotrzymanie towarzystwa np. podczas wspólnego spaceru lub w domu,
- sprostanie codziennym obowiązkom takim jak sprawy urzędowe, wizyta u lekarza, etc.,
- dotarcie na spotkania ze znajomymi, do pracy, szkoły, na kurs, wolontariat,

Ze wsparcia wolontariusza mogą skorzystać pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi lub/i niewidome/słabowidzące posiadające
orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarowym lub znacznym.


CHCESZ SKORZYSTAĆ ZE WSPARCIA WOLONTARIUSZA?

1. Zapoznaj się ze szczegółowym Regulaminem wykonywania świadczeń wolontariackich dostępnym na naszej stronie internetowej www.cwm.org.pl
2. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie do 19.09.2019 dzwoń pod numer : (0 58) 620 24 80 napisz na adres: wolontariuszON@cwm.org.pl
3. Przyjdź do nas na indywidualne spotkanie.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz pracować z ludźmi? Chcesz nauczyć się czegoś nowego, zyskać przydatne doświadczenie, poznać inspirujących ludzi i równocześnie zrobić coś pożytecznego?
Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, zostań wolontariuszem i pomóż osobom z niepełnosprawnościami w prowadzeniu niezależnego i aktywnego życia!

CO BĘDZIESZ ROBIĆ ?
Twoim zadaniem będzie:
- regularne wsparcie wybranego uczestnika
- asystowanie mu w czynnościach, których nie może wykonać ze względu na swoją niepełnosprawność (np. robienie zakupów, wyjście do lekarza czy pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, wspólne wyjście na koncert, poznanie ciekawych miejsc w Trójmieście, spacer czy rozmowa)
Będziecie spotykać się średnio raz w tygodniu, w dogodnym dla Was terminie.
W ramach udziału w projekcie weźmiesz udział w serii szkoleń i spotkań, podczas których nauczysz się, w teorii i praktyce, jak w prawidłowy sposób wspierać osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w grupowych spotkaniach integracyjnych, podczas których poznasz innych wolontariuszy i uczestników.

Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja i masz minimum 18 lat, zapoznaj się z Regulaminem świadczeń wolontariackich dostępnym
na naszej stronie internetowej www.cwm.org.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na http://aww.su/IQXef.
Wówczas umówimy się na indywidualne spotkanie.

Masz pytania?
Skontaktuj się z koordynatorką projektu Katarzyną Markowską
mailowo wolontariuszON@cwm.org.pl
lub telefonicznie pod numerem (0 58) 620 24 80