Aktualności

Zbliża się MAJ, miesiąc wrażliwości!

ulotka Wchodzę

ulotka Wchodzę

29.04.2019 r.

"Wchodzę-zawsze jest  jakieś wejście"


W maju 2017 r. w Gdyni została zainaugurowana kampania społeczna pod nazwą  „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.

Kampania ma pokazywać, że każdy powinien mieć możliwość uczestniczenia w życiu społecznym na wszystkich jego szczeblach, a niepełnosprawność nie może być powodem gorszego traktowania, pozbawiania lub ograniczania dostępu np. do edukacji, pracy, ogólnodostępnych usług, wsparcia społecznego czy życia kulturalnego.
Maj został ogłoszony miesiącem wrażliwości.
W tym roku w  ramach kampanii odbędą się następujące imprezy m.in: warsztaty dla dzieci z zakresu edukacji architektonicznej lub przełamywania barier w kontakcie z osobą z niepełnosprawnościami,  wiosenny plener fotograficzny, zawody integracyjne w kręgle, bieg charytatywny, spotkanie z ekspertami od cukrzycy, warsztaty o mukowiscydozie, gra miejska czy dostępna „noc w muzeum” . W Gdyńskim Centrum Filmowym przed projekcją wybranych filmów będzie emitowany film o Uli bohaterce  naszej kampanii. Hasłem „Wchodzę -zawsze jest jakieś wejście „ zostaną oklejone gdyńskie trolejbusy.

W ramach kampanii powstała kolejna animacja promująca dostępność przestrzeni publicznej oraz aktywność osób z niepełnosprawnościami. Opracowane zostały plakaty, ulotki informacyjne i przypinki. Jest uruchomiona strona internetowa www.gdynia.pl/wchodze, która będzie zawierała informacje o aktualnych wydarzeniach, oraz fanpage kampanii https://www.facebook.com/kampaniawchodze/ .