Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Kosmiczna, rodzinna współpraca #wGdyni

Firma SpaceForest zajmuje się automatyką przemysłową i projektami kosmicznymi // materiały prasowe

Firma SpaceForest zajmuje się automatyką przemysłową i projektami kosmicznymi // materiały prasowe

Budują roboty, zajmują się kosmicznymi technologiami i automatyką przemysłową, a ich siedziba mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. SpaceForest to kolejna gdyńska firma, której historię można poznać dzięki „Wtorkom z Rodzinnymi”. To miejski cykl krótkich opowieści filmowych o wyjątkowych lokalnych biznesach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych dopiero rozwijających skrzydła.


Są przykładem na to, że rodzinna współpraca buduje zaufanie. Udowadniają też, że w gronie najbliższych można wspólnie realizować pasje. I to z doskonałym skutkiem. Założyli własny biznes, by poświęcić się temu, co lubią i realizować projekty, które ich interesują. Bracia Andrzej i Robert Magiera – właściciele firmy SpaceForest to bohaterowie trzeciego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

SpaceForest to młoda firma rodzinna, która zajmuje się automatyką przemysłową. Piszą różnego rodzaju oprogramowania, budują roboty. Tworzą też kosmiczne technologie – projektują i budują podzespoły, które potem są wykorzystywane w satelitach, które latają nad naszymi głowami. Obecnie prowadzą projekt dofinansowany z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W jego ramach budują rakietę suborbitalną, która pozwoli m.in. na prowadzenie różnego rodzaju badań i działań w górnych warstwach atmosfery. Demonstrator tej rakiety, w skali 1:1, znajduje się na wystawie Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

– Rodzinne firmy budują lokalną społeczność i są bezcenną wartością miasta. Warto je znać, wspierać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał drzemie w lokalnych biznesach. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają oni o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z opowieściami o gdyńskich firmach rodzinnych – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W jej ramach, pod okiem Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, powstało 20 krótkometrażowych filmów. Ich głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały właśnie Gdynię. Nie zabraknie również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Przez 20 tygodni, zawsze we wtorki, na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube będą prezentowane kolejne odcinki krótkich, filmowych opowieści o rodzinnych biznesach.

Przypomnijmy, że filmowy cykl otworzył przed dwoma tygodniami materiał opowiadający o Hotelu Jakubowym państwa Kamrowskich, którzy w posiadaniu „pierwszego gdyńskiego drapacza chmur” są od 10 lat. Natomiast tydzień temu została zaprezentowana historia rodzinnej firmy państwa Ogrodowiczów - „Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i syn”. To specjaliści, którzy w zegarmistrzowskim fachu działają już od lat 40. ubiegłego wieku. Obecnie w zakładzie można spotkać już trzecie pokolenie kontynuujące rodzinną tradycję.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 29.12.2020 14:35
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.12.2020 15:49
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także

Najnowsze