Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
Dofinansowanie inwestycji ekologicznych

Dotacje na odnawialne źródła energii

kolektor słoneczny

kolektor słoneczny

05.01.2018 r.

Dotacje na budowę odnawialnych źródeł energii udzielane są od 1999 r. Dotychczas istniała możliwość dofinansowania do zakupu i montażu kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

W końcu 2015 r. Gmina Miasta Gdyni, jako pierwsza gmina w Polsce, przyjęła nową uchwałę regulującą sposób udzielania mieszkańcom dotacji na wymianę źródeł energii na niskoemisyjne oraz budowę odnawialnych źródeł energii. Rozszerzony został katalog inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii, na które można uzyskać dofinansowanie. Uchwała pozwala wesprzeć również inwestycje polegające na produkcji prądu na własny użytek za pomocą mikrosiłowni wiatrowych oraz paneli fotowoltaicznych. 
W przypadku budowy wybranego odnawialnego źródła energii można uzyskać jednorazową dotację w wysokości nie wyższej niż 2500 zł na budynek jednorodzinny lub 5000 zł na budynek wielorodzinny.
Dodatkowe informacje i dokumenty do pobrania, w tym wzór wniosku oraz opis załączników, znajdują się tutaj.