Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
Kąpieliska morskie w Gdyni

Kąpieliska morskie w Gdyni

kąpieliska

kąpieliska

30.05.2011 r.

Unikalny klimat gdyńskich piaszczystych plaż co roku zachęca do relaksu i korzystania z kąpieli słonecznych. Gdyńskie kąpieliska posiadają jedne z najlepiej utrzymanych plaż nad Zatoką Gdańską, plasując się wysoko w ogólnopolskich rankingach pod względem czystości i bezpieczeństwa.
 
W okresie wakacji nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy na terenie czterech kąpielisk. Każde z nich ma unikatowe walory i niepowtarzalny klimat:
kąpielisko Orłowo z drewnianym, spacerowym molo i Sceną Letnią Teatru Miejskiego,
- kąpielisko Śródmieście znajdujące się nieopodal pięknej mariny, wyróżnione międzynarodową błękitną flagą,
kąpielisko Redłowo w bliskim sąsiedztwie Polanki Redłowskiej i Rezerwatu Kępa Redłowska,
kąpielisko Babie Doły z widokiem na torpedownię tj. ośrodek badawczy torped Luftwaffe z okresu II wojny światowej.
 
Na tegoroczny sezon letni Rada Miasta Gdyni podjęła w dniu 29 kwietnia 2020 r. uchwałę Nr XVIII/586/20 w sprawie wykazu kąpielisk na obszarze morskim przyległym do Gminy miasta Gdyni w roku 2020, zgodnie z którą na terenie Gminy Miasta Gdyni funkcjonować będą 4 kąpieliska, dla których opracowano profile (aktualizacja profili wody z dnia 22.12.2020 r.):

1. kąpielisko Gdynia Śródmieście – obejmujące 200 m linii brzegowej,
2. kąpielisko Gdynia Redłowo – obejmujące 200 m linii brzegowej,
3. kąpielisko Gdynia Orłowo – obejmujące 100 m linii brzegowej,
4. kąpielisko Gdynia Babie Doły – obejmujące 100 m linii brzegowej,

Dokładną mapę kąpielisk wraz z niezbędnymi do kąpieli informacjami prezentuje na stronie internetowej https://gdyniasport.pl/pl/obiekty/plaze-i-kapieliska Gdyńskie Centrum Sportu.
Informacje z każdego kąpieliska, dotyczące warunków atmosferycznych takich jak: aktualna temperatura powietrza, wody, stanu morza oraz warunków kąpielowych, podawane są w trakcie sezonu kąpieliskowego codziennie o godzinie 10:00.