Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miasta Gdyni

Na Łużyckiej polała się krew

Pośród biurowców kompleksu Łużycka Office Park zawitał

Pośród biurowców kompleksu Łużycka Office Park zawitał "krwiobus" Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Fot. Przemysław Kozłowski

Pośród nowoczesnych biurowców kompleksu Łużycka Office Park zaparkował czerwony jak kropla krwi autokar. To „krwiobus” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, czyli mobilny punkt poboru krwi, w którym pracownicy osiadłych przy ul. Łużyckiej firm mogli podzielić się darem życia.


Jak można zająć jednym pojazdem sześć miejsc parkingowych przed biurowcem? Można! Jeśli pojazdem tym jest „krwiobus”. W tym przypadku takie bezpardonowe rozpychanie się na parkingu nie popsuło nikomu krwi. Wręcz przeciwnie, do zaparkowanego pojazdu ustawiła się z samego rana kolejka pracowników firm, które mają biura w kompleksie Łużycka Office Park, aby podzielić się bezcennym darem życia. W autokarze polała się krew.

Wizyta mobilnego punktu poboru krwi przy ulicy Łużyckiej to efekt wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku i firmy Finastra, najemcy Łużycka Office Park.

Akcja zbiórki krwi odbyła się w czwartek, 30 marca pomiędzy godziną 8:00 a 14:00.

Kolejka do oddania krwi w mobilnym punkcie poboru krwi przy ul. Łużyckiej. Fot. Eliza Rogaczewska Property Manager Real Estate Management Services
Kolejka do oddania krwi w mobilnym punkcie poboru krwi przy ul. Łużyckiej. Fot. Eliza Rogaczewska Property Manager Real Estate Management Services

- Krwiobus stanął przy ul. Łużyckiej z inicjatywy zespołu @Colliers REMS zarządzającego dwoma gdyńskimi kompleksami biurowymi (Tensor i Łuzycka Office Park, łącznie: 8 biurowców) oraz jednego z najemców - firmy Finastra. Od kiedy, należące do spółki joint venture funduszu Investika realitní fond i Bud Holdings, parki biznesowe znalazły się w naszych zarządczych rękach, wiedzieliśmy, że chcemy wnosić wartość dodaną do naszej codziennej pracy tak często, jak to możliwe. Poza oczywiście byciem na co dzień dla naszych najemców, czuwając nad tym, by wszystkie procesy zachodzące w budynkach odbywały się sprawnie i poprawnie, chcieliśmy dać poczucie, że są oni w dobrych rękach. Mamy na uwadze, że w 8 budynkach, w ponad 30 firmach pracuje ok. 5 tysięcy osób. To bardzo duża społeczność. Społeczność, która ma w sobie ogromną siłę, jeśli tylko zostanie zaangażowana. W przypadku idei oddania krwi - czyli rzeczywiście bardzo szczytnym celu - pracownicy gdyńskich firm posiadających swoje biura w parkach Tensor i Łużycka Office wykazali się niezwykłą hojnością. Liczba osób, która przyszła, by oddać swoją krew, która uratuje komuś życie - przekroczyła nasze oczekiwania. Te i inne akcje będziemy powtarzać jeszcze nie raz - bo wiemy, że pomaganie innym i dzielenie się dobrem to wartość nadrzędna, społeczna odpowiedzialność, na którą zawsze pragniemy mieć czas i energię - mówi Eliza Rogaczewska, Property Manager Real Estate Management Services.

Objazdowa zbiórka krwi


Podobne akcje organizowane są w Gdyni regularnie, w różnych miejscach miasta m.in. przed budynkiem Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54.

Zainteresowani organizacją wyjazdowych akcji poboru krwi w swoim miejscu zamieszkania, pracy bądź szkoły mogą skontaktować się z Sekcją Promocji w RCKiK Gdańsk. Szczegóły organizacji akcji znajdziemy na stronie www.krew.gda.pl.

Dlaczego warto zostać krwiodawcą i jak rozpocząć oddawanie krwi?


 • Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić.
 • Podawana jest w stanach zagrożenia życia.
 • Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi.
 • Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi jest bezcenne.
 • Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.


O tym, jak zostać krwiodawca przeczytamy w poradniku na stronie www.krew.gda.pl/kto-moze-zostac-dawca.

Krwiobus w kompleksie Łużycka Office Park. Fot. Przemysław Kozłowski
Krwiobus w kompleksie Łużycka Office Park. Fot. Przemysław Kozłowski

 • ikonaOpublikowano: 31.03.2023 14:59
 • ikona

  Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 03.07.2023 08:56
 • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona