Nauka

Warsztaty rodzinne. Robotyczne opowieści w Experymencie

Obrazek przedstawia małego, drewnianego robota w czapce św. Mikołaja. Na pierwszym planie duży, biały napis:

Warsztaty rodzinne. Robotyczne opowieści w Experymencie

24.11.2021 r.

Jest ciemny, zimowy wieczór gdzieś na dalekiej północy. Ubrane w czerwone czapki roboty poruszają się w popłochu pośród stosu zabawek, maskotek i tysięcy innych upominków. Co chwilę zerkają nerwowo na zegarek i rozglądają się dokoła, spoglądając na swoich robotycznych kolegów. Zbliża się ten jeden, najważniejszy dzień w roku. Nie mogą zawieść. Nie dziś. Małe roboty wprawdzie robią wszystko, co w ich mocy, ale najwyraźniej potrzebują wsparcia, żeby zdążyć do świąt. Trzeba coś wymyślić! I to szybko! A może Wy pomożecie dzielnym robotom uratować święta? Potrzebne jest Wasze wsparcie!


Jest dużo pracy do wykonania, a czasu coraz mniej! Przyjdźcie do Centrum Nauki Experyment uratować święta podczas Warsztatów rodzinnych. Robotyczne opowieści.

W trakcie zajęć między innymi:
  • zbudujecie obwód elektryczny w kształcie choinki,
  • ułożycie trasę dla ozobotów, dzięki której zapakują one wszystkie prezenty,
  • stworzycie ozdoby świąteczne za pomocą długopisów 3D,
  • pomożecie robotom Lofi pokonać trasę oraz dostarczyć prezenty.

Warsztaty rodzinne, podobnie jak wszystkie aktywności w Centrum Nauki Experyment, odbywają się w bezpiecznych warunkach. Liczba uczestników zajęć została dostosowana do przestrzeni, w której odbywają się zajęcia. Pomieszczenia oraz przyrządy są odpowiednio czyszczone po każdych zajęciach. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki ochronne. Zarówno pracowników CNE, jak i gości, obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.

Wiek: 8+
Termin: 4-5.12 i 11-12.12.2021 | godz. 15:00
Czas: ok. 1 godz.
Bilety: 30 zł za osobę wstęp na warsztaty i wystawy | 15 zł za osobę same warsztaty bilety dla dzieci oraz opiekunów

Więcej informacji dostępne TUTAJ.