1375 (1075) 2019-08-09 - 2019-08-22

IRONMAN 70.3 Gdynia - organizacja ruchu i funkcjonowanie komunikacji

8-11.08.2019
do godz. 6.00 12.08 będzie zamknięty parking przy Akwarium Gdyńskim.
do godz. 22.00 11.08 al. Jana Pawła II zostanie zamknięta od wjazdu do Mariny Gdynia.

10.08.2018 (sobota)
Trasa kolarska
w godz. 9.30-13.30 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Wojciecha, Portowa, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od pl. Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Władysława IV do 3 Maja), pl. Kaszubski ze Świętojańską (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wójta Radtkego do 10 Lutego), skwer Kościuszki.
Trasa biegowa
w godz. 9.30-14.00 zostaną zamknięte: skwer Kościuszki (od Waszyngtona do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego, skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż bulwaru Nadmorskiego.
Szczegółowe informacje - 10.08
Śródmieście: w godz. 9.30-13.30 niemożliwy będzie wyjazd z ul. Hryniewickiego; wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, Portowej, Węglowej za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Derdowskiego i Świętojańskiej lub Wendy i Jana z Kolna; na pl. Kaszubskim i Świętojańskiej możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku); ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja (jeden pas ruchu); na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy skwerem Kościuszki a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy; w godz. 9.30- 14.00 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej; niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z ul. Wybickiego oraz pl. Grunwaldzki; na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.
Kamienna Góra: w godz. 9.30-14.00 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry będzie możliwy wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Żwirki i Wigury oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Marsz. Piłsudskiego.
W godz. 9.30-14.00 na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.
Obłuże, Pogórze, Oksywie: w godz. 9.30-13.30 dojazd do Centrum wyłącznie ul. Morską.
Port i Stocznia: w godz. 9.30-13.30 dojazd w rejon Portu i Stoczni wyłącznie ulicami Kontenerową i Logistyczną z kierunku Obłuża (objazd zniszczonego przepustu Potoku Chylonki) i dalej jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego), a następnie ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

11.08.2019 (niedziela)
Trasa kolarska: w godz. 7.30-13.50 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Wojciecha, Portowa, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i obie jezdnie od Celnej do Janka Wiśniewskiego); w godz. 7.30-10.30 zostaną zamknięte ulice: Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku Estakady Kwiatkowskiego od Polskiej do estakady; odcinek od pl. Konstytucji do Polskiej zamknięty do 13.50), Estakada Kwiatkowskiego (jeden pas ruchu od Janka Wiśniewskiego do Morskiej), Morska (jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego), Kartuska (połowa jezdni), Jaskółcza (połowa jezdni), Jałowcowa, Marszewska (od Pustek Cisowskich do Wiczlińskiej);
w godz. 8.00-13.00 zostanie zamknięta ul. Marszewska pomiędzy Koleczkowem a Wiczlińską i ul. Wiczlińska od Marszewskiej do Niemotowa; w godz. 9.30-13.15 zostanie zamknięta ul. Wiczlińska (od Niemotowa do Chwarznieńskiej); w godz. 9.30-13.30 zostaną zamknięte ulice: Chwarznieńska (na całej długości z dopuszczeniem ruchu połową drogi w kierunku Centrum od ronda przed Gierdziejewskiego do Rolniczej oraz ruchu połową drogi w kierunku Wiczlina od ul. Zaruskiego do ul. Chwarznieńskiej), Małokacka (jeden pas ruchu). Olimpijska, Sportowa (od Olimpijskiej do Łużyckiej), Łużycka, Stryjska (od Łużyckiej do Zwycięstwa), Zwycięstwa (oba kierunki od Wielkopolskiej do Władysława IV z dopuszczeniem wyjazdu z byłych ogródków działkowych oraz z Krośnieńskiej w kier. Sopotu), Władysława IV (od Zwycięstwa do al. Marsz. Piłsudskiego oba kierunki, od al. Marsz. Piłsudskiego do 10 Lutego jezdnia w kier. Jana z Kolna, od 10 Lutego do Jana z Kolna dopuszczony ruch jednym pasem), Jana z Kolna (dopuszczony ruch jednym pasem od Władysława IV do 3 Maja), Janka Wiśniewskiego (od pl. Konstytucji do Polskiej z dopuszczeniem ruchu w kierunku Centrum- zamknięcie od godz. 7.30). Drogi zostaną wyłączone także na terenie powiatu wejherowskiego.
Trasa biegowa
od godz. 7.30 do godz. 16.50 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki (od Jana Pawła II do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), Piłsudskiego, Prusa, Skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż bulwaru Nadmorskiego, al. Topolowa.
Tranzyt
przejazd przez Gdynię na relacji Sopot-Rumia wyłącznie al. Zwycięstwa do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską.
ul. Morska w kierunku Sopotu na odcinku od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu. Wjazd na Trasę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.
Śródmieście: w godz. 7.30-13.50 niemożliwy będzie wyjazd z ul. Hryniewickiego; w godz. 7.30-13.50 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej;
- w godz. 7.30-16.50 zostanie zamknięty wyjazd z ulic: Wybickiego, pl. Grunwaldzki i Zygmuntowskiej;
- w godz. 10.00-13.50 przejazd ul. Jana z Kolna na odcinku od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja będzie możliwy jedynie jednym pasem ruchu. Z odcinka ul. Jana z Kolna prowadzącym od ul. Portowej do ul. Wendy będzie można wjechać jednie w ul. Wendy;
- w godz. 10.00-13.50 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. 10 Lutego do końca) na ul. Władysława IV (jedynie w kierunku al. Piłsudskiego) będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów poprzez ulice Armii Krajowej oraz Żwirki i Wigury;
- w godz. 10.00-16.50 na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z Kilińskiego do skrzyżowania z Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy; w godz. 10.00-13.30 ruch z ul. Władysława IV w kierunku Sopotu zostanie sprowadzony na Drogę Gdyńską;
- w godz. 9.30- 13.30 dojazd w rejon szpitala miejskiego będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Władysława IV z ulicami Starowiejską i Wójta Radtkego.
Kamienna Góra
- w godz. 7.30-16.50 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry możliwy będzie wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie do trasy zwodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Żwirki i Wigury oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego, na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.
Obłuże, Pogórze, Oksywie
w godz. 7.30- 13.50 dojazd do Centrum będzie możliwy ul. Janka Wiśniewskiego. Powrót z Centrum wyłącznie ul. Morską; w godz. 7.30-10.30 dojazd do ulic Hutniczej i Morskiej wyłącznie przez ul. Pucką.
Pustki Cisowskie i ul. Kartuska, wyjazd z terenu Pustek Cisowskich jednokierunkowymi ulicami Jaskółczą i Kartuską do ul. Morskiej, dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco, odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie odcięty, ulice Jałowcowa i Marszewska zostaną zamknięte,
Rejon ulic Mławskiej, Działdowskiej i Modlińskiej: wjazd i wyjazd z tego rejonu możliwy będzie przez ul. Leszczynki, w godz. 7.30-10.30 na ul. Mławskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.
Demptowo oraz rejon ulic Rozewskiej i Swarzewskiej:
w godz. 7.30-10.30 wjazd i wyjazd z Demptowa oraz z rejonu ulic Rozewskiej i Swarzewskiej możliwy jedynie warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie Morskiej i Swarzewskiej.
Chwarzno i Wiczlino
- w godz. 9.30-13.30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra oraz okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), z Nowego Chwarzna (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową ul. Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej przez ul. Rolniczą do Centrum (zamknięty będzie wjazd na Obwodnicę Trójmiasta); z obszaru położonego w rejonie ulic Staniszewskiego, Bryla i Zaruskiego możliwy jedynie wyjazd poprzez jednokierunkową ul. Chwarznieńską i dalej ul. Wiczlińską w kierunku Dąbrowy; ewentualny powrót możliwy poprzez ul. Krauzego; wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Czapli, Jana Kazimierza, Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego.
Witomino Radiostacja
- w godz. 9.30-13.30 ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa z ruchem prowadzonym w kierunku ul. Rolniczej.
- w godz. 9.30-13.30 dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej będzie możliwy przez ul. Widną.
- w godz. 9.30-13.30 wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.
Witomino Leśniczówka
- w godz. 9.30-13.30 wjazd i wyjazd możliwy będzie przez ul. Małokacką, na której zostanie wprowadzony ruch wahadłowy; ruch prowadzony będzie do ul. Halickiej i dalej przez teren Małego Kacka do ul. Wielkopolskiej.
rejon Gdyńskiego Centrum Sportu
- w godz. 9.30-13.30 dojazd do ul. Wileńskiej będzie możliwy jedynie przez teren Gdynia Arena.
- w godz. 9.30-13.30 ruch z ul. Górskiego w kierunku Małego Kacka będzie skierowany na Drogę Gdyńską.
Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana
- w godz. 10.00-13.50 dojazd w kierunku Sopotu i Centrum będzie możliwy jedynie przez ul. Legionów.
- w godz. 10.00-13.50 wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych możliwy jedynie w kierunku Sopotu warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Stryjską (zamknięta jezdnia al. Zwycięstwa w kierunku Centrum wraz ze skrzyżowaniem z ul. Redłowską). Umożliwiony będzie wyjazd z ul. Krośnieńskiej.
Port i Stocznia
- w godz. 7.30-13.50 dojazd do Portu i Stoczni wyłącznie z kierunku Obłuża ulicami Kontenerową i Logistyczną (objazd zniszczonego przepustu Potoku Chylonki) i dalej jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego), a następnie ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

10 sierpnia komunikacja miejska będzie funkcjonować wg poniżej przedstawionych zasad
- zakłócenia wystąpią na liniach 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, G, R, 102, 105, 119, 125, 128, 133, 146, 150, 152, 170, 173, 182, 190, 194, 197 i 204.
- ul. Janka Wiśniewskiego będzie zamknięta w obu kierunkach – objazd ul. Morską
- brak dojazdu do Dworca Morskiego - Muzeum Emigracji i do Stoczni Gdynia
- przystanek „Gdynia Dworzec Gł. PKP Hala 02, 04, 06” przy ul. Jana z Kolna będzie nieczynny
- przystanek „Plac Kaszubski - Jana z Kolna 02” przy ul. Jana z Kolna będzie nieczynny.

11 sierpnia komunikacja miejska będzie funkcjonować wg poniżej przedstawionych zasad
- największe zakłócenia wystąpią w godz. od ok. 7.30 do ok. 13.45 i będą dotyczyć linii kursujących ul. Morską, Janka Wiśniewskiego, al. Zwycięstwa, oraz wszystkich ulic w obrębie Śródmieścia.
Chwarzno, Wiczlino: w godz. 9.00-13.30 obsługa Wiczlina tylko od strony Karwin przyst. Filipkowskiego;
Demptowo i Pustki Cisowskie: w godz. 7.50-11.00 dojazd zapewniać będzie linia zastępcza nr 959 na trasie z Chyloni Dworca PKP;
Witomino-Leśniczówka: w godz. 9.30-13.30 dojazd zapewniać będzie linia zastępcza nr 992 na trasie okrężnej z Redłowa i pl. Górnośląskiego;
Witomino-Radiostacja: w godz. 9.30-13.30 dojazd do Witomina-Radiostacji tylko do skrzyżowania ul. Kieleckiej i Witomińskiej;
W godz. ok. 7.30-ok. 13.45 brak dojazdu do Dworca Morskiego.
W godz. 7.30-15.30 będzie obowiązywała taryfa przesiadkowa.
Linia zastępcza 947 będzie funkcjonować na trasie Karwiny Tesco – Nowowiczlińska – Wiczlińska – rondo u zbiegu ul. Wiczlińskiej i Filipkowskiego - Filipkowskiego – Wiczlińska - Nowowiczlińska – Karwiny Tesco, z obsługą wszystkich przystanków linii 147.
Linia zastępcza 959 będzie funkcjonować na trasie okrężnej: Chylonia Dworzec PKP – Chylońska – Kartuska – Morska – Obwodnica – Kcyńska (teren Tesco) – Słowicza – Modrzewiowa – Żurawia – Chabrowa – Pustki Cisowskie – Chabrowa – Jaskółcza – Kartuska – Chylonia Dworzec PKP.
Na trasie linii 959 będą obowiązywać przyst.: Chylonia Dworzec PKP 04 (gdzie następuje przesiadka pasażerów z trolejbusów linii 28 ze Śródmieścia, Chylonia Centrum 02, Hipermarket Tesco / OBI 01, tymczasowy Modrzewiowa 90 przy ul. Modrzewiowej , za skrzyżowaniem z Rumską, Żurawia 02, Pustki Cisowskie 01, Żurawia 01, Wiklinowa 01, Bławatna 01, Chylonia Dworzec PKP 03, Chylonia Dworzec PKP 06.
Linia będzie funkcjonować w godz. 7.45-11.00, z częstotliwością co 20-30 min.
Linia zastępcza 992 umożliwi dojazd do Witomina Leśniczówki, wyłącznie od Małego Kacka, ul. Halicką – Stryjską – Małokacką, oraz wyjazdu ul. Małokacką – Stryjską – Lotników – Drogą Gdyńską, na trasie okrężnej:
Witomino Leśniczówka – II MPS – Wielkokacka – Małokacka – Stryjska – Lotników – Redłowo SKM – Droga Gdyńska – Wielkopolska – Łowicka – Olkuska – Halicka – Stryjska – Małokacka – Wielkokacka – II MPS – Witomino Leśniczówka. Będzie funkcjonować w godz. 9.30 – 13.15, z częstotliwością co 15 min.
Taryfa przesiadkowa obowiązuje w godz. 7.30 – 15.30. W godzinach od 7:30 do 15:30 pasażerowie będą mieli prawo kontynuować podróż po przesiadce na podstawie biletów jednoprzejazdowych, we wszystkich relacjach, w których z uwagi na zmiany tras, tymczasowo nie ma połączenia bezpośredniego – nie dłużej niż przez 2 godziny od skasowania biletu, przy czym dopuszczalne jest także kontynuowanie podróży (po przesiadce) linią pospieszną lub specjalną, na podstawie biletów jednoprzejazdowych ważnych na linie zwykłe.
Na podstawie biletów 1-, 24- i 72-godzinnych, których ważność kończy się w godzinach od 7.30 do 16.00, będzie można podróżować 1 godzinę dłużej, przy czym dopuszczalne jest także kontynuowanie podróży (po przesiadce) linią pospieszną lub specjalną, na podstawie biletów 1-godzinnych ważnych na linie zwykłe.
Szczegółowe informacje na stronie zkmgdynia.pl.