Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Nagrody czekają na podróżników

fot. pexels.com

fot. pexels.com

09.07.2021 r.

Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać kandydatów do tegorocznej edycji Nagrody Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby oraz Nagrody im. Andrzeja Zawady. Wyróżnienia są przyznawane podróżnikom za ich wybitne osiągnięcia. Ich wręczenie odbywa się podczas dorocznych Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy w Gdyni. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 lipca.


Wielkie święto podróżników, jakim są Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy, na stałe wpisało się w kalendarz gdyńskich wydarzeń. To szansa na spotkanie ciekawych i inspirujących osób, posłuchania o ich przygodach i wyprawach w najdalsze zakątki globu. To także okazja, by wyróżnić wybitne dokonania podróżnicze. Podczas wydarzenia do globtroterów trafiają statuetki Kolosów, a także dwa wyróżnienia przyznawane przez miasto Gdynia. Są to: Nagroda im. Andrzeja Zawady dla młodych podróżników oraz Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby, która jest przeznaczona dla najstarszych uczestników spotkań.

Do czwartku, 15 lipca kapituła konkursowa czeka na zgłoszenia kandydatów. Zainteresowani powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na pocztą na adres:

Urząd Miasta Gdyni

Referat Promocji i PR
al. Marszałka Piłsudskiego 52/54
81-382 Gdynia

Obowiązuje data stempla pocztowego. Poniżej udostępniamy linki do odpowiednich dokumentów:


Nagroda im. Andrzeja Zawady

Jest przyznawana młodym i odważnym ludziom. Dzięki niej mogą oni zrealizować swoje podróżniczo-eksploracyjne marzenia. O tę nagrodę mogą powalczyć osoby, które nie ukończyły 35 lat lub drużyny, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Liczy się oryginalność i jakość projektu oraz dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci będą musieli opowiedzieć podczas festiwalu o swoim największym podróżniczym osiągnięciu ostatnich dwóch lat. Laureaci otrzymują statuetkę, ale nie tylko – zwycięzca dostaje też 15 tysięcy złotych wsparcia na sfinansowanie wymarzonej wyprawy. Fundatorem nagrody jest miasto Gdynia.

Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby

Mogą się o nią ubiegać najstarsi uczestnicy Kolosów. W tym przypadku projekty wypraw mają szansę zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. O zwycięstwie decyduje oryginalność i jakość projektu oraz wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie prelekcji podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Ma ona dotyczyć ich największego podróżniczego dokonania z ostatnich lat. Gdynia wspiera podróżników seniorów nagrodą w wysokości 15 tysięcy złotych, która jest przeznaczona na realizację podróży opisanej w zgłoszeniu.

Kolosy w październiku

Tegoroczna 23. edycja Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, odbędzie się w pierwszy weekend października, w dniach 1-3.10.2021.

Organizatorami wydarzenia są miasto Gdynia i agencja MART.