Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Społeczeństwo

Kreatywni stawiają na Gdynię

Wnętrze atelier Reset // fot. Reset/FB

Wnętrze atelier Reset // fot. Reset/FB

Gdynia to miejsce magiczne. Przyciąga do siebie ludzi z całego kraju, a nawet ze świata. I to nie tylko w celach turystycznych. Znani i lubiani przenoszą się do naszego miasta ze swoimi biznesami, otwierają tu restauracje albo designerskie atelier z kultowymi przedmiotami. Takie jak np. Reset przy ul. I Armii Wojska Polskiego 2.

 
Reset to nie tylko sklep i galeria, ale także miejsce doznań estetycznych i sąsiedzkich pogawędek. Od czerwca mieści się przy ul. I Armii Wojska Polskiego 2. Co tu znajdziemy? M.in. designerskie rzeczy do domu, kreatywne zabawki, plakaty, grafiki i obrazy niszowych artystów. Do tego oryginalną ceramikę, świece sojowe,ekologiczne torby czy notesy.
 
Atelier stawia na ciekawych twórców, krótkie, limitowane serie, jakość, unikatowość, recykling, retro i przyjazną atmosferę. Znajdziemy tu zarówno rzeczy polskich, jak i zagranicznych marek, projektantów czy artystów.
 
Ale Reset to przede wszystkim Agata Hasiak – jego założycielka i właścicielka. I historia atelier, które powstało w Warszawie w 2011 roku, a teraz działa w Gdyni.

Na zdj. Agata Hasiak, właścicielka sklepu Reset // fot. Magda Śliżewska
Na zdj. Agata Hasiak // fot. Magda Śliżewska

– Wszystko zaczęło się od renowacji i przywracania do życia starych mebli. Urodziłam się w Warszawie, tam studiowałam i tam też założyłam swoją pierwszą działalność gospodarczą. Po jakimś czasie pomyślałam, że warto te piękne, odnowione mebelki pokazać innym. I tak powstał sklep z designem – opowiada Agata Hasiak

Jak do tego doszło, że ostatecznie Reset ze stolicy przeniósł się do Gdyni?
 
– Z morzem byłam związana od dzieciństwa. Często przyjeżdżałam tu rodzicami na wczasy, wprawdzie głównie na półwysep, ale zawsze przez Trójmiasto. A w pewnym momencie tak się potoczyło życie, że dzięki mojemu partnerowi z Gdańska zaczęłam poznawać całe Trójmiasto, kręcić się po zakamarkach Gdyni i nagle odkryłam, że się w tej Gdyni zakochałam! Podczas pandemii postanowiłam tu przyjechać na miesiąc i przekonać się, czy chcę zostać na dłużej – wyjaśnia Hasiak.
Wnętrze sklepu Reset: m.in. lampa zrobiona ze starego telefonu i plakat Gdyńska moderna // fot. Magda Śliżewska
 
Pobyt w Gdyni podczas pandemii, odkrywanie jej zakamarków, to niezwykłe połączenie morza ze sferą miejską i bliskość Kaszub – to wszystko razem wpłynęło na ostateczną decyzję Agaty o przeprowadzce.
 
– Czasami trzeba na chwilę porzucić życie w starym kontekście, złapać pewien dystans, żeby odnaleźć coś nowego. Tu w Gdyni wszystko jest kompaktowe: morze, przyroda, miasto, a przede wszystkim mieszkają niezwykli ludzie – dodaje Hasiak.
 
Gdynianie od zawsze interesują się designem, a do tego są lokalnymi patriotami. Dlatego nie przechodzą obojętnie obok nowego miejsca na mapie miasta. Zaglądają do Resetu z ciekawością, oglądają oryginalne przedmioty i ucinają sobie z właścicielką przyjacielskie pogawędki.
 
– Gdynianie są niezwykle otwarci i serdeczni. Przyjmują przyjezdnych z otwartymi ramionami, co mnie bardzo zaskoczyło i jednocześnie utwierdziło w przekonaniu, że warto tu być – dodaje z uśmiechem Agata Hasiak.  
Szyld sklepu Reset: design, książki, plakaty, vintage, kultura // fot. Magda Śliżewska

Przy okazji przypominamy, że sklep Reset bierze udział w tegorocznym konkursie Gdynia Design Days na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w mieście. Na swoich faworytów można głosować do 31 sierpnia.

Więcej informacji o sklepie Reset znajduje się na stronie internetowej.

  • ikonaOpublikowano: 20.07.2022 11:59
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.07.2022 15:20
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także