Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Społeczeństwo

Mikołaje na Motocyklach pomkną trójmiejskimi ulicami

Mikołaje na motocyklach 2018/fot. Dawid Linkowski

Mikołaje na motocyklach 2018/fot. Dawid Linkowski

29.11.2019 r.

W tym roku święci w czerwonych czapkach na swych wspaniałych maszynach przejadą przez Trójmiasto już po raz siedemnasty. Wystartują 1 grudnia o godz. 10.00 spod Stadionu Energia w Gdańsku, by w samo południe dotrzeć do Gdyni na koniec mola Południowego.
 
Gdyńska trasa będzie prowadziła przez al. Zwycięstwa, ul. Świętojańską, skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II. Meta tegorocznej parady będzie zlokalizowana przy Akwarium Gdyńskim.
Wielkiemu przejazdowi Mikołajów przez Trójmiasto jak zwykle towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji. Na starcie rozgrzać się będzie można darmową grochówką, kawą i herbatą oraz otrzymać kupony konkursowe. Na mecie rozegrane zostaną konkursy w siedmiu konkurencjach, posłuchać muzyki (zagrają Bimbrownicy, White Room, Khra Daliva, Kuźnia Talentów z Pszczółek, Skaza-Ni na Sukces) i zjeść coś dobrego z food trucka. Będą także animacje dla dzieci.


 
Kto chce wziąć czynny udział w paradzie, powinien zapoznać się z regulaminem na stronie http://www.mikolaje.gd.pl/portal/ lub tsm.org.pl.

 
Zaraz po paradzie Mikołaje z prezentami odwiedzą dzieci z trójmiejskich szpitali, hospicjów i domów dziecka.
 
Podczas poprzedniej edycji, w trakcie akcji, ze sprzedaży cegiełek organizatorzy uzyskali 52 tys. 33 zł, do puszek udało się zebrać  tysiąc 101 zł i 34 grosze, czyli razem 53 tys. 134 zł 34 gr. Dzięki hojności mieszkańców Pomorza udało się ufundować za to prawie 11 tysięcy obiadów dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych w Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Czersku, Bytowie, Uśnicach, Człuchowie, Tczewie, Pucku, Gdyni i Gdańsku.