Społeczeństwo

Papuga nimfa czeka na właściciela

Papuga Nimfa czeka na właściciela // fot. Ekopatrol Straży Miejskiej w Gdyni
W miniony piątek strażnicy miejscy gdyńskiego Ekopatrolu uratowali papugę, która wleciała do pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Abrahama. Zmęczone, przestraszone i posiadające liczne obrażenia zwierzę zostało opatrzone i teraz czeka na swojego właściciela w wolierze u strażnika miejskiego.

Uratowana przez Ekopatrol papuga to nimfa – średni ptak z rodziny kakaduowatych naturalnie występujący w Australii. Samiec jest ciemnoszary, szary lub jasnoszary z jaśniejszą piersią i brzuchem. Ubarwienie głowy ma żółte, z szarym czubkiem z żółtym końcem. Posiada pomarańczowe plamy policzkowe. Ma biały brzeg skrzydła, zaś nogi, dziób i sterówki są szare. Samice mają szare pióra na głowie i żółty, prążkowany ogon.

Papuga, która wleciała do budynku gdyńskiego MOPS-u, była bardzo wymęczona, spragniona i niestety poraniona. Być może musiała walczyć z innymi ptakami, bo miała wyrwane pióra na głowie i grzbiecie. – mówi Leonard Wawrzyniak z Ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdyni. I dodaje – Po złapaniu ptaka strażnicy natychmiast przewieźli go do lecznicy weterynaryjnej, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.

Teraz papuga znajduje się u jednego ze strażników, który posiada wolierę. Tam przechodzi kwarantannę i przyjmuje specjalny antybiotyk oraz czeka na zgłoszenie się właściciela.

Więcej informacji na temat zwierzęcia udziela Ekopatrol Straży Miejskiej w Gdyni pod numerem telefonu 661 600 582 lub 986.

Przypomnijmy, że w sytuacji kiedy do domu wleci ptak, należy go złapać, nakrywając klatką, koszykiem lub kartonem, aby przestraszone zwierzę nie zrobiło sobie krzywdy, obijając się o ściany czy o szyby okienne. Następnie należy wezwać Ekopatrol, dzwoniąc na numer telefonu 661 600 582 lub 986.