Społeczeństwo

Ubierz Pana Słupka, w co tylko zechcesz!

Już ponad 100 słupków zostało „zaadoptowanych” w ramach akcji

Już ponad 100 słupków zostało „zaadoptowanych” w ramach akcji "Ubierz Pana Słupka". / fot. Gdynia Rodzinna

21.05.2020 r.

Wielkimi krokami zbliża się święto najmłodszych – Dzień Dziecka. Z tej okazji Gdynia Rodzinna zaprasza do udziału w zabawie, która z pewnością pobudzi kreatywność, a miejska przestrzeń stanie się jeszcze bardziej kolorowa i radosna! 

Gdynia rodzinna poszukuje 300 chętnych rodzin do udziału w niezwykłej i zdystansowanej zabawie artystycznej pod tytułem „Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka". Już ponad 100 słupków zostało „zaadoptowanych” – kolejne 200 czeka na nowe wdzianka! Celem akcji jest zaangażowanie całych rodzin w upiększanie naszego miasta oraz wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci oraz mieszkańców.

- Drogie dzieci, wielkimi krokami zbliża się wasze święto. Zrobimy wszystko, aby jak co roku, pierwszy czerwca był dniem kolorowym,  pełnym uśmiechu i oczywiście bezpiecznym. Zapraszamy do udziału w plenerowej zabawie „Ubierz Pana Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka”. Wspólnie, choć zachowaniem dystansu, wystroimy słupki znajdujące się przy ulicy Świętojańskiej i na Placu Kaszubskim. Już dziś możecie wraz z rodzicami planować i przygotowywać wyjątkowe kreacje, a także wymyślić imię dla waszego słupka. Zapewniam, że będziecie się przy tym doskonale bawić, a efekty zachwycą nas wszystkich. Do zobaczenia! – mówi prezydent Wojciech Szczurek.Zasady są proste:

  • Zgłaszacie się do projektu - przez formularz na evenea.pl - poszukujemy łącznie 300 rodzin
  • Dostajecie swój słupek i wytyczne (zasady, wymiary, dokładną informację jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka). Ubranka muszą dać się łatwo założyć i łatwo zdjąć. Nie mogą też zostać na słupkach plamy i ślady naszego szaleństwa.
  • W domach projektujecie ubranka dla słupka. Projekty graficzne przesyłacie na adres rodzina@gdynia.pl - to ważne i potrzebne do dokumentacji i zatwierdzenia zaproponowanych materiałów.
  • Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka. Wiemy, że to pracochłonne zadanie, dlatego macie na to aż 19 dni!
  • Nadajecie słupkowi imię! To bardzo ważne zadanie.
  • 31 maja - w niedzielę - macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, by był gotowy na 1 czerwca czyli Dzień Dziecka!
 
Na Facebooku Gdynia Rodzinna na bieżąco publikowane są inspiracje, które pomogą w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Znajdują się tu również filmiki instruktażowe pokazujące, jak wykonać przykładowe ubranko. Wsparciem merytorycznym i opieką artystyczną nad projektantami zajmie się Aleksandra Bankowska z Halo Kultura.

Dzień Dziecka w Gdyni z pewnością będzie kolorowy i wesoły, a ulica Świętojańska i plac Kaszubski będą wyglądać fantastycznie!