Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022) Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022)
Społeczeństwo

Wakacyjna Gdynia na antenie Radia Gdańsk

Radio Gdańsk gościem w Gdyni. Na zdj. (od prawej): wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała i prowadząca audycję Magda Szpiner // fot. Magda Śliżewska

Radio Gdańsk gościem w Gdyni. Na zdj. (od prawej): wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała i prowadząca audycję Magda Szpiner // fot. Magda Śliżewska

24.06.2022 r.

W piątek, 24 czerwca Gdynia była bohaterką wakacyjnej audycji Radia Gdańsk. Na antenie opowiedzieliśmy m.in. o tym, dlaczego warto spędzić wakacje w naszym mieście, o letniej ofercie kulturalnej i atrakcjach sportowych. Mobilne studio gościło niedaleko fontanny na skwerze Kościuszki.


Ruszyło mobilne studio Radia Gdańsk. W piątek nadawało na żywo z okolic fontanny na skwerze Kościuszki. Audycja trwała w godz. 12.00-15.00. O tym, dlaczego warto spędzić wakacje w Gdyni prowadzącej Magdzie Szpiner opowiadała m.in. wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.
 

– Do tego miasta w ogóle zawsze warto przyjechać, ale wakacje są tutaj cudowne. Dzisiaj zakończenie szkoły uznawane powszechnie za pierwszy dzień wakacji, a Gdynia wita nas cudowną pogodą, pięknym słońcem, dobrą temperaturą, a to pozwala korzystać ze wszystkich atrakcji, które są tutaj typowe. Oczywiście przede wszystkim zapraszamy na plaże. Mamy w mieście aż cztery strzeżone kąpieliska, a niektóre z nich dość unikalne. Dla tych, którzy od kontaktu z natura wolą kulturę, również mamy bardzo szeroką ofertę. Wiele codziennych atrakcji, które na pewno będą urocze dla turystów, ale również mieszkańcom pozwalają się poczuć turystami we własnym mieście. Po czasie pandemii, która tak mocno nas ograniczała, wierzę, że w tym roku da się oddychać pełną piersią, czerpać z morskiej bryzy nie tylko jod, ale także dużo radości życia – opowiadała wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Na skwerze Kościuszki i antenie Radia Gdańsk pojawili się także inni gdyńscy goście:

  • Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, która opowiedziała o trwającym Święcie Morza i atrakcjach w nadchodzący weekend,
  • Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment przedstawiła letnią ofertę instytucji,
  • Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury opowiedziała o letniej ofercie kulturalnej naszego miasta,
  • Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu przedstawił sportową ofertę Gdyni na wakacje.


Zagłosuj na śledzia z Orłowa

Gdynia Orłowo // fot. Przemysław Kozłowski
Gdynia Orłowo // fot. Przemysław Kozłowski

Przy okazji przypominamy, że na antenie Radia Gdańsk trwa plebiscyt na „Pomorski Przysmak”. W ubiegłym roku oficjalnym smakołykiem została „Gdyńska Rybka z ikrą Marko” – słodka i zrobiona z ciasta gofrowego oraz wypełniona różnorakim nadzieniem.

Tego lata dziennikarka i pomysłodawczyni akcji Ewelina Potocka wraz z kulinarnymi ekspertami: Urszulą Sobiecką z Koła Gospodyń Wiejskich Niestępowo i kucharzem Sławomirem Miotkiem, ponownie będą dwiedzać regionalne gospodarstwa, zaglądać do kuchni gospodyń wiejskich i podpatrywać, jak z kulinarnej tradycji czerpią znakomici pomorscy szefowie kuchni. W Gdyni radiowi eksperci wzięli na warsztat śledzie w occie z Tawerny Orłowskiej.
 
Gdynia ze śledzia słynie i nie ma w tym przesady, bowiem bałtycka ryba od lat uznawana jest za popularny, nadmorski przysmak. Potrawy ze śledzi to bez wątpienia jedne z obowiązkowych dań podczas wizyty w Gdyni. Choć to klasyczna przystawka, którą zna i uwielbia niemal każdy smakosz polskiej kuchni, śledź w occie przygotowany przez kucharzy gdyńskiej Tawerny Orłowskiej to prawdziwa uczta dla podniebienia. Najważniejszym sekretem jest świeżo złowiona ryba prosto z kutra w Orłowie.