Społeczeństwo

Zakosztuj różnorodności podczas XI Weekendu Kulinarnego

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni („Kulinarna Świętojańska 2019”)/ fot. Karolina Szypelt

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni („Kulinarna Świętojańska 2019”)/ fot. Karolina Szypelt

11.09.2019 r.

Gdynia już po raz jedenasty będzie kusić mieszkańców i przyjezdnych wyśmienitą kuchnią. W dniach 13-15 września odbędzie się XI Weekend Kulinarny w Gdyni, podczas którego w wybranych restauracjach Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni będzie można spróbować autorskiego menu degustacyjnego.

Jeszcze nie opadły emocje po „Kulinarnej Świętojańskiej”, gdzie restauracje Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni prezentowały swoje dania w wersji street food, a organizatorzy szykują kolejne duże kulinarne wydarzenie. Weekend Kulinarny to doskonała okazja, aby tym razem zajrzeć do wnętrza restauracji oraz wybrać się na kulinarną wędrówkę po Gdyni.


 
Impreza co roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem miłośników dobrego jedzenia i pasjonatów turystyki kulinarnej. To kulinarne święto, w którym uczestniczą mieszkańcy Gdyni, Trójmiasta i regionu. Oryginalna oferta gdyńskich lokali podczas Weekendu przyciąga również uwagę turystów, którzy niekiedy przyjeżdżają całymi rodzinami, aby przez kilka dni smakować lokalnej kuchni w atrakcyjnej cenie.
 
To okazja do poznania bogatej i różnorodnej propozycji gdyńskiej sceny kulinarnej. Od piątku do niedzieli, w określonych godzinach odbędzie się – Happy Hours, czyli Rajd po restauracjach. W kilkudziesięciu restauracjach ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni przygotowane zostanie autorskie menu degustacyjne w formie minidań w cenie 10 złotych – tłumaczy Maja Stróżyk z Agencji Rozwoju Gdyni, organizatora wydarzenia.
 
XI Weekend Kulinarny oprócz możliwości smakowania regionalnej kuchni, proponuje dodatkową zachętę w formie konkursów. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy zebrać co najmniej trzy naklejki za promocyjne dania w trzech różnych restauracjach.
 
W tegorocznej edycji wydarzenia udział wezmą: Białe Wino i Owoce, Bliżej, Bollywood Lounge, Chwila Moment, Dwa w Jednym, Hanaya Ramen, Kapitan Cook, Karczma Borowej Ciotki, Cukiernia Więcej!, Kluska, Kofeina Gdynia Coffee House, Kulinarna Ukraina, Ogniem i Piecem Gdynia, Punkt Gdynia, Róża Wiatrów, Tako, Tokyo Sushi Bar, Trafik Jedzenie i Przyjaciele, Vertigo Restobar, Ha Noi „PHO”, Tawerna Gdynia, Kandelabry Pub – multitap, Aleja 40, Jedz Pij Tańcz, Bergamo Gdynia, Batory Food Hall: Palce Lizać, Pociągnij za Słomkę, DecapiTacos, U Lodziarzy, Zater Orient, Burger Stacja, Fryta, Pizza & Tapas.

Szczegóły na www.kulinarnagdynia.pl.