Sport

Komicy vs raperzy – drugie starcie. Zagrają „o Psią Krew”

Tak mecz o Psią Krew wyglądał rok temu / fot. facebook.com/VanBendler/

Tak mecz o Psią Krew wyglądał rok temu / fot. facebook.com/VanBendler/

To będzie wyjątkowe wydarzenie sportowe – prawdziwa bomba łącząca fanów stand-upu, rapu oraz miłośników zwierząt. 15 września o godzinie 12 na Stadionie Narodowym Rugby odbędzie się Drugi Charytatywny Piłkarski Mecz o Psią Krew. Czołowi polscy stand-uperzy zmierzą się z raperami. Bilet kosztuje 35 zł. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na pomoc schroniskom dla bezdomnych psów i kotów w całej Polsce. W ubiegłym roku, dzięki spotkaniu piłkarskiemu oraz Charytatywnej Gali Stand-up Comedy udało się zebrać aż ponad 160 000 zł!

Są mecze piłkarskie, które na długo zostają w pamięci. We wrześniu zeszłego roku na murawie Narodowego Stadionu Rugby stanęły zespoły: komików i raperów. Kapitanem tych pierwszych był Adam Van Bendler, pomysłodawca i organizator wydarzenia, który do swojej drużyny zaprosił takie gwiazdy mikrofonu jak: Rafał PacześAbelard GizaŁukasz „Lotek” Lotkowski czy Kacper Ruciński

Ich przeciwnikami byli czołowi polscy raperzy. W bramce jak w ukropie uwijał się Eldo, a w polu swoje piłkarskie umiejętności prezentowali m. in.: SolarBiałasLanekRadek i Jarek z duetu Dwa Sławy czy Zbuku. Arbitrem spotkania była przeurocza Karolina Bojar

– Co ciekawe, publiczność nie faworyzowała żadnej z drużyn, równomiernie nagradzając brawami akcje obu ekip. Nie zabrakło przepięknych bramek, śmiesznych kiksów, czy zabawnego komentarza ze strony spikera. W meczu zobaczyliśmy aż 12 goli, a rozstrzygnięcie padło dopiero po rzutach karnych, w których nieznacznie lepsi okazali się raperzy – wspomina Van Bendler.

Fenomenalne gole Błażeja Krajewskiego czy Yurkoskiego, a także precyzyjne podania i strzały na bramkę Lotka wprowadzały fanów w coraz większe zdumienie. Po końcowym gwizdku, ponad półtora tysiąca kibiców zebranych na trybunach nagrodziło wszystkich zawodników owacją na stojąco.Kilka godzin później w Gdynia Arenie odbyła się Charytatywna Gala Stand-up Comedy. Na scenie pojawiło się 12 komików, których żarty oklaskiwało ponad trzy tysiące osób.
– Nie umiałem ukryć łez wzruszenia. Wszystko udało się tak, jak pracowałem na to przez kilka miesięcy – wyznaje Van Bendler. I dodaje: – Dzięki obu imprezom udało się zebrać ponad 160 000 zł! To kwota zawrotna, zważywszy na fakt, że była to pierwsza tego typu impreza nie tylko w Gdyni, ale też w całej Polsce. Spodziewałem się raczej sumy pięciokrotnie niższej, która była jedynie cichym marzeniem.

Dochód z imprez przeznaczony został na działania Fundacji Psia Krew.
– Jako założyciel tej fundacji, przez niemal cały rok zwiedziłem wiele schronisk w większości województw i uczciwie starałem się dobierać wsparte placówki dla bezdomnych psów i kotów. Do tej pory były to schroniska w Wejherowie, Gdyni, Ostródzie, Pasłęku, Jamrozowiźnie i Zielonej Górze. Wciąż wyłaniane jest siódme miasto, które otrzyma pomoc. W tym roku planuję zwiększenie liczby schronisk. Wierzymy, że to się uda, dlatego serdecznie zapraszamy – dodaje gdyński komik.W tym roku sytuacja jest jeszcze ciekawsza, ponieważ w każdej z drużyn zobaczymy nowe twarze. W ekipie komików wystąpią: Giza, Ruciński, Pacześ, Van Bendler, Krajewski, Michał Leja czy Paweł Chałupka. Wśród raperów nie zabraknie czołowych reprezentantów sceny z Paluchem i Borixonem na czele. Swój udział zapowiedzieli również: TymekJan-RapowaniePlanBe oraz Lanek i SB MAFFIJA. Za skład raperów odpowiada w tym roku Yurkosky.

Mecz odbędzie się 15 września o godzinie 12 na Narodowym Stadionie Rugby. Osiem godzin później w Gdynia Arenie odbędzie się druga Charytatywna Gala Stand-up Comedy z udziałem śmietanki polskiej sceny stand-upowej. Bilety do kupienia na portalach kupbilecik.pl oraz na biletyna.pl. Charytatywna Gala Stand-up Comedy to wydarzenie dla osób pełnoletnich, ale na Narodowy Stadion Rugby zapraszamy wszystkich chętnych! 


ikona