Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022) Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022)
Sport i zdrowie

W sobotę biegamy i pomagamy

Osoba trzymająca złożone dłonie. Na dłoniach pierożek w kształcie serca. Pieróg pomalowany w na pół w barwy niebiesko-żółte. Pod zdjęciem logoytypy III LO i imprezy

fot. mat. prasowe

09.06.2022 r.

Miłośnicy biegania i aktywności na świeżym powietrzu już w najbliższy weekend mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. III Liceum Ogólnokształcące wraz z parkrun Gdynia i Gdyńskim Centrum Sportu zapraszają w najbliższą sobotę o godz. 9:00 na bulwar Nadmorski. Obędzie się tam charytatywna akcja - „Biegiem dla Ukrainy”.


W sobotę 11 czerwca na bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni będzie można zażyć nieco sportowej aktywności, a przede wszystkim wesprzeć szczytny cel! O godzinie 9:00 rozpocznie się specjalna edycja parkrun, której będzie towarzyszył kiermasz ciast przygotowany przez społeczność gdyńskiej “Trójki”.

Do udziału zaproszeni są nie tylko amatorzy biegów, ale również wszyscy, którzy wesprą przedsięwzięcie swoją obecnością, kibicowaniem i zakupem na kiermaszu „słodkiego co nieco”. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup żywności długoterminowej dla żołnierzy walczących w Ukrainie.

Sam dział w parkrunie jest bezpłatny. Uczestnicy – w zależności od swoich własnych możliwości – mogą biec, truchtach lub maszerować na dystansie 5 km. Każdemu zmierzony zostanie czas. Akcja nie ma jednak charakteru zawodów. Nie rywalizujemy ze sobą, a ideą jest aktywność sportowa dla przyjemności, wspólne spędzenie czasu i – co najważniejsze – zebranie środków na pomoc Ukrainie.

Jak zapisać się do biegu? Można to zrobić na podstawie jednorazowej rejestracji umożliwiającej udział w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce i na świecie pod adresem www.parkrun.pl/register oraz przyniesienia ze sobą wydrukowanego kodu uczestnika nadanego po dokonaniu rejestracji. Proces dostępny jest dla osób powyżej 4 roku życia, przy czym dzieci, które nie ukończyły 11 lat, muszą pozostawać pod opieką rodzica lub opiekuna przez cały czas trwania wydarzenia.

III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, Parkrun Gdynia i Gdyńskie Centrum Sportu zachęcają do udziału w akcji „Biegiem dla Ukrainy”. Tego dnia warto przywdziać niebiesko-żółte barwy i w pięknych okolicznościach przyrody aktywnie spędzić czas z bliskimi, pomagając przy tym walczącym w Ukrainie.