Sport

Zdrowie na kanapce – już tylko 3 dni na zgłoszenia

Już tylko 3 dni zostały na wysłanie zgłoszenia do konkursu „Zdrowie na kanapce“ // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Zdrowia

Już tylko 3 dni zostały na wysłanie zgłoszenia do konkursu „Zdrowie na kanapce“ // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Zdrowia

Już tylko 3 dni zostały na wysłanie zgłoszenia do konkursu „Zdrowie na kanapce“. Czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy otrzymają je w dniu Światowego Dnia Chleba.

- Gdyński samorząd przykłada dużą wagę do promowania świadomości zdrowotnej i prawidłowego odżywiania. W tym celu wykorzystujemy także święta nietypowe jak Dzień Chleba. Z tej okazji organizujemy atrakcyjne wydarzenia dla mieszkańców – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia – Dlatego w tym roku zapraszamy także wszystkich gdynian do skomponowania idealnej, zdrowej kanapki i zachęcamy do udziału w konkursie „Zdrowie na kanapce”. Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 7 października.

Kanapka, ze względu na czas i prostotę przygotowania, jest popularną potrawą na śniadanie. Można też ją bez problemu zabrać do pracy, szkoły czy piknik w plenerze. W kuchni polskiej często też pojawia się na stole podczas kolacji. Do jej spożywania nie potrzeba talerzy ani sztućców. Są sycące, a dzięki urozmaiconym dodatkom np. warzywnym i owocowym mogą stanowić pełnowartościowy posiłek. Co ciekawe mogą stanowić efektowną oprawę kulinarną przyjęć i spotkań towarzyskich – w formie tartinek z wyszukanymi dodatkami.

Aby wziąć udział w konkursie „Zdrowie na kanapce” należy użyć swoich talentów kulinarnych, wyobraźni oraz wiedzy o zdrowym pieczywie i skomponować idealną, zdrową kanapkę. Zdjęcie tej kanapki wraz z przepisem trzeba przesłać na adres organizatora czyli Gdyńskiego Centrum Zdrowia: sekretariat@gcz.gdynia.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 7 października.

- Komisja Konkursowa weźmie pod uwagę walory odżywcze zaprezentowanego dzieła kulinarnego, ale też pomysłowość i estetykę przesłanego zdjęcia kanapki. Nagrody powędrują do trzech najlepszych propozycji kanapkowych i zostaną wręczone w Światowym Dniu Chleba 16 października 2021 r. – zachęca Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Nagrodami w konkursie są: wypiekacz do chleba – za zdobycie I miejsca; wolnowar – za zdobycie II miejsca oraz zestaw noży kuchennych – za zdobycie III miejsca. Zwycięzców i ich autorskie przepisy poznamy już na początku października.

Wysłanie zgłoszenia udziału w konkursie jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu, który dostępny jest na stronie internetowej regulamin-konkursu-zdrowie-na-kanapce-1.pdf (gcz.gdynia.pl)

Życzymy powodzenia!

  • ikonaOpublikowano: 04.10.2021 15:43
  • ikona

    Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.10.2021 15:57
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona