Witaj w Gdyni

Pakiet powitalny ważny dłużej

Pakiety powitalne można wykorzystać do końca czerwca, mat. prasowe

Pakiety powitalne można wykorzystać do końca czerwca, mat. prasowe

26.03.2020 r.

Nie do regulaminowego 31 marca, ale do końca czerwca będzie można skorzystać z wejściówek do gdyńskich atrakcji otrzymanych w ramach tzw. pakietu powitalnego. Miasto chce umożliwić swoim nowym mieszkańcom zameldowanym w 2019 roku wykorzystanie wszystkich przysługujących im karnetów.

„Witaj w Gdyni” to miejska akcja, która promuje stały meldunek w miejscu zamieszkania. Przypomnijmy, że dzięki temu każdy „nowy” mieszkaniec otrzymuje bezpłatny zestaw karnetów i wejściówek do gdyńskich atrakcji – muzeów, kina czy na mecz piłkarski, tak aby zapoznać się z bogatą ofertą miasta.

W związku z panującą pandemią koronawirusa placówki kulturalne i muzea (Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Gdyńskie Centrum Filmowe, Centrum Nauki Experyment) pozostają zamknięte, co uniemożliwia wykorzystanie promocyjnych wejściówek. Aby mieszkańcy mogli z nich skorzystać, zmieniono regulaminowy termin ważności zeszłorocznych karnetów z 31 marca na koniec czerwca tego roku. Dotyczy to osób, które swój pakiet powitalny odbierały za zameldowanie w 2019 roku.Jednocześnie ważność karnetu na mecz Arki Gdynia pozostaje bez zmian, czyli do końca maja tego roku.

Aby wziąć udział w akcji „Witaj w Gdyni" i otrzymać pakiet powitalny, należy zameldować się w Gdyni na pobyt stały. Obecnie w związku z obowiązującym w całej Polsce stanem epidemii, dokonanie meldunku możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP. Do osób, które w ten sposób zameldują się w Gdyni pakiet powitalny „Witaj w Gdyni” zostanie przesłany drogą pocztową na wskazany we wniosku adres.

Szczegóły akcji dostępne są w zamieszczonym regulaminie.