Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Witaj w Gdyni

Jest nas coraz więcej!

Akcja Zamelduj się w Gdyni

Akcja Zamelduj się w Gdyni

14.02.2018 r.

Jest nas coraz więcej. Minął miesiąc od rozpoczęcia akcji „Witaj w Gdyni”, która ma zachęcać nowych mieszkańców do tego, żeby formalnie dołączyli do gdyńskiej społeczności. W tym czasie w Gdyni zameldowało się 266 osób. Każda z nich otrzymała pakiet powitalny od miasta. Najwięcej osób zameldowało się w dzielnicach zachodnich.
 
Akcja „Witaj w Gdyni” ruszyła 12 lutego. Ma ona zachęcić nowych mieszkańców do tego, żeby formalnie dołączyli do gdyńskiej społeczności. W ramach akcji każda osoba, która zamelduje się w Gdyni po raz pierwszy, otrzymuje od miasta pakiet powitalny. Wśród prezentów są m.in. bilety do gdyńskich muzeów i do Centrum Nauki Experyment. W ciągu ostatniego miesiąca - do 12 marca - w Gdyni zameldowało się 266 osób. To o 46 procent więcej niż w analogicznym czasie w 2017 roku. Najwięcej - 28 osób zameldowało się na Chwarznie-Wiczlinie.
 
Referat Ewidencji Ludności i Meldunków będzie wręczał powitalne prezenty nowym mieszkańcom do końca tego roku.
 

Podsumowanie akcji Pakiet Powitalny 12 lutego-12 marca 2018