1019 (619) 2011-09-16 - 2011-09-22

Gdynianie na podium

Podczas 26. Letniej Uniwersjady w Chinach w miejscowości Shenzhen udało się wywalczyć reprezentacji polskich studentów brązowy, drużynowy medal w pistolecie dowolnym z udziałem naszego zawodnika Witosława Krzak, reprezentanta Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. W składzie drużyny byli: Tomasz Pałamarz (Śląsk Wrocław), Tomasz Wawrzonowski (Społem Łódź), Witosław Krzak (Flota Gdynia).
Uniwersjada w Shenzhen gościła 13 000 osób w tym około 8 000 sportowców ze 152 państw. Polskę reprezentowało 152 sportowców w 16 dyscyplinach. Zajęliśmy w sumie 12 miejsce w klasyfikacji państw z dorobkiem 20 medali.
***
W III Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Łucznictwie, które odbyły sie w dniach 10 - 11 września 2011 r. w Warszawie, trener i prezes gdyńskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego MORŚWIN - Henryk Szylberg, w kategorii 60+ zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal i uzyskał tytuł II Wicemistrza Polski Weteranów na rok 2011.