1192 (992) 2015-05-08 - 2015-05-14

Worek medali pływaków Delfina

Na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod nazwą Norda Swim. Na starcie stanęło 449 zawodników z 25 polskich klubów. Gdynię reprezentowali pływacy Klubu Sportowego Delfin, którzy zdobyli 31 medali zajmując 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Tytuł najlepszego zawodnika zawodów uzyskał Szymon Leszega. Na drugim stopniu uplasowali się Kasper Serżysko oraz Piotr Błański. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Adam Zdybel.
Oprócz wymienionych zawodników medale zdobywali: Damian Partyka, Nikola Pyzalska, Szymon Romaniec, Michał Urbański, Mikołaj Majer, Jan Gromowski oraz sztafety 4x50 m stylem zmiennym i dowolnym chłopców.
Szkolenie sportowe pływaków KS Delfin Gdynia jest współfinansowane przez miasto Gdynia. Zawodnicy trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni.
***
W ostatnim czasie odbyły się finałowe rundy Ligi Województwa Pomorskiego w pływaniu we wszystkich kategoriach wiekowych. Gdynię godnie reprezentowali pływacy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia.
Dzieci (10-11 lat) rywalizowały ze sobą w Człuchowie. Podopieczni trener Agaty Raczkowskiej i Artura Ziniewicza zdobyli 3 medale. Na 3 miejscu stopniu podium stanęła Marita Gula za dystans 50 m stylem grzbietowym oraz Adam Zdybel za 100 m stylem zmiennym. Sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Kamila Zgoda, Karolina Szalast, Emilia Tofil oraz Marita Gula zajęła 2 miejsce.W klasyfikacji indywidualnej całego cyklu zostali wyróżnieni  Adam Zdybel – 3 miejsce oraz Marita Gula – 4 miejsce.
Młodzicy (12-13 lat) ścigali się w Lęborku. Podopieczni trenera Artura Ziniewicza zdobyli 4 medale. Nikola Pyzalska zajęła 3 miejsce na dystansach 100 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym. Wojciech Boboryk stanął na 2 miejscu w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. 2 miejsce zajęła mieszana sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie Kacper Krzemiński, Wiktor Fusiara, Nikola Pyzalska oraz Wojciech Boboryk.
W klasyfikacji indywidualnej tegorocznego cyklu Nikola Pyzalska uplasowała się na 4 miejscu.
Juniorzy (14-19 lat) finałową rundę rozgrywali w Kartuzach. Zawodnicy trenowani przez trenera Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza zdobyli 16 medali. W klasyfikacji indywidualnej tegorocznego cyklu najlepszym zawodnikiem w kategorii junior 16 lat został Kacper Kurasz, w kategorii 17-19 lat na 2 miejscu uplasował się Mateusz Arndt, który uzyskał najwartościowszy rezultat zawodów. W kategorii junior 14 lat na 2 miejscu stanął Piotr Błański, a na 3 miejscu Szymon Leszega. W klasyfikacji drużynowej juniorzy młodsi 14-16 lat oraz juniorzy 17-19 lat zostali wicemistrzami województwa pomorskiego. Oprócz wymienionych zawodników podczas finałowej rundy na podium stawali: Magda Małyga, Marta Czerwińska, Mikołaj Majer, Mateusz Konopka, Mateusz Nowy, Szymon Romaniec, Krzysztof Pietrzak, Mikołaj Janczak.
Szkolenie sportowe zawodników KS Delfin Gdynia jest współfinansowane przez miasto Gdynia.  Pływacy trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni oraz korzystają z usług Relax Center w hotelu Mercure.