1226 (1026) 2016-02-12 - 2016-02-25

Pływacy gdyńskiego Delfina z medalami

W ostatnim czasie odbyła się 1 runda Ligi Pomorskiej w pływaniu w kategorii dzieci, młodzików i juniorów. Z sukcesami występowali zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia. Podopieczni trenerów Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza zajęli wiele pozycji medalowych potwierdzając, że należą do czołówki województwa pomorskiego.
W Gdańsku ścigali się juniorzy. Gdyńscy zawodnicy zdobyli 23 medale, zajmując 2 miejsce w klasyfikacji medalowej. Najwartościowszy rezultat zawodów uzyskał Mateusz Arndt, za co został nagrodzony pucharem.
Po 1 rundzie klub zajmuje 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów 17-19 lat oraz 5 miejsce w kategorii juniorów młodszych 14-16 lat.
Pozycje medalowe zajmowali:
Alicja Grudnowska - 1 miejsce - 200 m st. grzbietowym, 3 miejsce - 50 m st. klasycznym
Szymon Romaniec- 2 miejsce - 50 m st. dowolnym i 200 m st. grzbietowym
Michał Urbański - 3 miejsce - 50 i 200 m st. dowolnym.
Sztafeta chłopców 4x100 m st. dowolnym 14-16 lat oraz 17-19 lat — 1 miejsce.  W Człuchowie rywalizowali zawodnicy z kategorii dzieci.
Adam Zdybel okazał się najlepszym zawodnikiem imprezy za zwycięstwa w konkurencjach indywidualnych 50 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem dowolnym. Na drugim miejscu podium stanęła sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym (Marita Gula, Kamila Zgoda, Karolina Szalast, Emilia Tofil). Młodzicy startowali w Tczewie zdobywając wiele punktowanych miejsc i znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe.
Więcej na profilu facebook Delfin Gdynia.
Szkolenie pływaków sekcji Pływackiej KS Delfin Gdynia jest współfinansowane przez miasto Gdynia. Zawodnicy trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni.