1277 (1077) 2017-05-12 - 2017-05-18

Sukcesy pływaków Delfina

Pływacy KS Delfin nie zwalniają tempa, biorąc udział w zawodach w kraju i za granicą.
Mateusz Arndt wystartował w silnie obsadzonym Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Berlinie. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników z 25 krajów całego świata, w tym medaliści Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata. Podopieczny Przemysława Czokowa zajął 3. miejsce w konkurencji 200 m stylem dowolnym.
Zawodnicy klubu wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Lęborku. Na starcie pojawiło się ponad 500 pływaków z różnych kategorii wiekowych. Pływacy gdyńskiej sekcji zdobyli 23 medale, co pozwoliło im na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji zespołowej.
Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii młodzików 12-letnich został Adam Zdybel, a wśród juniorów 16-letnich najlepszy był Piotr Błański. Medale zdobyli również: Kacper Bielski, Wojciech Boboryk, Zofia Brodewicz, Błażej Dworakowski, Natalia Kamińska, Tymoteusz Kobus, Zuzia Kotlewska, Mateusz Majcherowicz, Igor Mentel, Miłosz Pakulski, Damian Partyka, Maria Pawłowska, Wiktoria Styczyńska, Karolina Szalast i Emilia Tofil.