1374 (1074) 2019-07-26 - 2019-08-08

5. edycja Festiwalu „Pociąg do Miasta”

Burzliwe życie psalmisty, spółdzielczość w wydaniu publicystycznym, uczuciowa adaptacja Szekspira i błyskotliwy przepis na zostanie wariatem… To tylko wybrane tematy spektakli, które zaprezentuje Teatr Gdynia Główna w dniach 5-10 sierpnia w ramach tegorocznej, piątej edycji Festiwalu Pociąg do Miasta.
To pierwsza odsłona festiwalu, w której Teatr Gdynia Główna usuwa się nieco w cień, dając pierwszeństwo zaproszonym gościom. Pokaże wyłonione w konkursie, najciekawsze spektakle krajowych teatrów offowych, które badają granice nowoczesnego teatru i odważnie poruszają aktualne tematy. Pozwoli to na zapoznanie się z twórcami, ideami i estetykami we współczesnym teatrze.
Jubileuszowa edycja festiwalu wychodzi z centrum i swoim działaniem obejmuje całą Gdynię.
Podczas festiwalu (5 i 6 sierpnia) zostanie zaprezentowany premierowy spektakl: „Próby Józefa K.” wg Procesu Franza Kafki w reżyserii Ewy Ignaczak.
Tytułowy proces jest ostatnim momentem, w którym K. może odmienić swoje życie. Jednak zamiast tego staje się jeszcze bardziej egocentryczny, interesowny, niesamodzielny i powierzchowny.
Czy sytuacja aresztowania wywoła w nim jakąkolwiek refleksję na temat jego płaskiej i „letniej” egzystencji?
Wstęp bezpłatny.
Szczegóły na www.teatrgdyniaglowna.pl, www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

ikona