1380 (1080) 2019-09-20 - 2019-09-26

Komicy i raperzy zagrali w szczytnym celu

To było wyjątkowe starcie. Naprzeciw siebie stanęli raperzy oraz czołowi polscy stand-uperzy. Nie walczyli na rymy i słowa, ale stoczyli prawdziwy piłkarski bój. W niedzielę, 15 września na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbył się drugi charytatywny mecz o „Psią Krew”. Rywalizację wygrali raperzy. Jednak w tej rozgrywce chodziło o coś więcej i wszyscy zawodnicy grali do jednej bramki. Dochód z imprezy wesprze działania fundacji Psia Krew i zostanie przeznaczony na pomoc schroniskom dla bezdomnych psów i kotów w całej Polsce. W tym roku na ten cel udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych.
W niedzielę Gdynia jaśniała blaskiem gwiazd muzyki i mikrofonu. Na murawie Narodowego Stadionu Rugby w sportowej rywalizacji zmierzyli się komicy i raperzy. Rozegrali mecz piłkarski, a wszystko w szczytnym celu. Impreza miała charakter charytatywny. Obie drużyny grały, aby pomóc bezdomnym zwierzętom.
Komicy i raperzy toczyli zacięty bój przez 90 minut. Na boisku nie brakowało emocji, a gole sypały się często. Na początku bramkowy prym wiodła drużyna raperów. W 33. minucie meczu prowadzili oni 3:1. Tuż przed przerwą komicy zdołali jednak poprawić rezultat. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla raperów. Na początku drugiej połowy komicy pokazali na co ich stać. Zdobyli bramkę i wyrównali wynik spotkania. Potem obie drużyny walczyły już łeb w łeb i bramka za bramkę. Spotkanie zakończyło się remisem 6:6, a o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Lepsi okazali się w nich raperzy i to oni otrzymali Puchar Zwycięzców.
Na tym jednak nie koniec. Po części sportowej przyszła też pora na rozrywkę. O godz. 20.00 w Gdynia Arenie odbyła się druga charytatywna Gala Stand-up Comedy. Zaprezentowali się podczas niej ci sami komicy, którzy wcześniej zagrali w meczu.