1435 (1135) 2020-12-18 - 2021-01-07

Złoto i srebro judoków Galeonu na Mistrzostwach Polski Młodzików

Na odbywających się w Poznaniu w dniach 12-13 grudnia Mistrzostwach Polski Młodzików, znakomicie spisali się judocy gdyńskiego Galeonu, którzy wywalczyli dwa medale.
Dominika Kuźma-Ebel nie dała szans swoim przeciwniczkom i po stoczeniu czterech pojedynków zakończonych przed czasem zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 70 kg. Dominika była faworytką tej kategorii, gdyż półtora miesiąca wcześniej startują w starszej grupie wiekowej juniorek młodszych zdobyła brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Drugi medal, tym razem srebrny, wywalczył Marcin Guszczin, dla którego był to pierwszy medal Mistrzostw Polski. Marcin, po wygraniu czterech pojedynków, w finale uległ zawodnikowi AZS Opole zdobywając tytuł wicemistrza Polski w kategorii do 73 kg.
Dużo nie brakowało, a w finale tej kategorii spotkało by się dwóch zawodników Galeonu. Właśnie z zawodnikiem z Opola w drugim pojedynku półfinałowym przegrał klubowy kolega Marcina, Paweł Bogacki, a następnie po przegranej walce o brązowy medal uplasował się ostatecznie na 5. miejscu tych zawodów.
W tym roku zawodnicy Galeonu wywalczyli 3 złote medale - jeden srebrny i brązowy na Mistrzostwach Polski. Dwóch zawodników - Jakub Sordyl i Dmitrij Janczylik - reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów, gdzie ten ostatni zajął 7. miejsce w Europie.