1492 (1192) 2022-04-15 - 2022-04-22

XX Mistrzostwa Gdyni w siłowaniu na rękę za nami

XX Otwarte Mistrzostwa Gdyńskich Szkół Ponadpodstawowych zorganizowane zostały przez ZSCHiE, UKS Złoty Tur Gdynia, FAP oraz Gdyńskie Centrum Sportu //fot. mat. prasowe

Armwrestling, czyli siłowanie się na rękę, z roku na rok zdobywa coraz większą popularność kolejnych miłośników tej dyscypliny sportu. W środę 6. kwietnia w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni odbyły się zawody, w których poznaliśmy mistrzów gdyńskich szkół w tej dyscyplinie sportu. Do zmagań stanęło 40 uczniów z 7 gdyńskich placówek edukacyjnych.

XX Otwarte Mistrzostwa Gdyńskich Szkół Ponadpodstawowych zorganizowane zostały przez ZSCHiE, UKS Złoty Tur Gdynia, FAP oraz Gdyńskie Centrum Sportu. W imprezie, zgodnie z przepisami Federacji Armwrestling Polska, uczestnicy mierzyli się na prawą rękę. Mistrzostwa rozegrane zostały w kategoriach wagowych chłopców -63, -70, -78, -86, ponad 86 kg oraz dziewcząt - 55, -70 i ponad 70 kg. Podstawową zasadą zawodów była walka do dwóch przegranych, oznacza to, że zawodnik raz przegrywający swoją walkę w pierwszej fazie zawodów mógł dalej ubiegać się o pierwsze miejsce.
– Jako organizator jestem bardzo zadowolony, ponieważ wróciliśmy do rozgrywania zawodów po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. To było najważniejsze – mówi Maciej Sośnicki, koordynator i pomysłodawca zawodów. – Emocje podczas zawodów sięgały zenitu a widok młodzieży mogącej spotkać się razem i aktywnie spędzać czas daje nadzieję na powolny powrót do "normalności". Z całego serca gratuluję wszystkim zawodnikom – dodaje.
Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca we wszystkich kategoriach wagowych, otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na szkoły, które zajęły miejsca od 1-3 czekały pamiątkowe puchary.

Wyniki XX Otwartych mistrzostw gdyńskich szkół ponadpodstawowych w siłowaniu na rękę: