880 (480) 2008-11-28 - 2008-12-04

Pływackie sukcesy Mastersów

W dniach 15-16 listopada odbyły się w Lublinie zimowe Mistrzostwa Polski w kat. Masters, w których uczestniczyło 363 zawodników - w tym głównie z Polski (60 klubów) oraz z Litwy i Rosji.
Ekipa Gdynia Masters i tym razem nie zawiodła. Uczestniczących w zawodach 16 zawodników zdobyło łącznie 35 medali - 18 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych.
W punktacji medalowej gdyńscy Mastersi uplasowali się na 5 pozycji w Polsce.
Najwięcej złotych krążków zdobyła nasza delfinistka Barbara Chomicka - zdobywając aż 5 tytułów mistrzowskich - na 100 i 200 m. delfinem, 100, 200 i 400m. styl. zmiennym, oraz jedno 2 miejsce na 50 m. delfinem.
W kategorii OPEN najlepszą zawodniczką została licząca 85 lat Danuta Kowalewska, ustanawiając na 50 i 100 m. stylem. klasycznym nowe rekordy Polski, zajmując wg. tabeli punktowej pierwsze miejsce w tych mistrzostwach. Józef Klukowski - dwukrotny złoty medalista w klasyfikacji mężczyzn zajął 3 miejsce.
Pozostali zawodnicy uplasowali się w czołówce swoich konkurencji: Stefania Kowalewska 4 medale - 3 sr. i 1 br., Witosława Olechnicka 3 tytuły mistrzowskie na swoich koronnych dystansach - 50, 100 i 200 m. styl. grzbiet., Andrzej Skwarło 3 medale - 2 zł. 50 i 100m, styl. klas. i 1 sr. 200 m. styl. klas., Lech Bednarek 3 medale - 1 zł. na 50 m. styl. dow. oraz 2 sr., 100 m. styl. klas. i 50 m. styl. grzbiet., Monika Krajeńska 2 sr. medale, Beata Redlarska 2 medale - 1 zł. i 1 sr., Ania Krzysztofik 1 br, na 200 m. styl grzbiet. z życiowym rezultatem.
Startujący po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski: Ewa Mierwald 1 zł. na 200 m. styl zmiennym, Katarzyna Mysiak 1 sr. na 200 m. styl. dow. i Aleksander Frenkel 1 br. na 100 m. styl. zmiennym.
Pozostali zawodnicy: Hanka Kania, Janusz Płonka i Maciej Żemojtel startując po raz pierwszy w takich zawodach uplasowali się na punktowanych 4 i 5 miejscach, ustanawiając swoje rekordy życiowe.
Przed rozpoczęciem mistrzostw odbyły się wybory do Krajowej Komisji Masters Polskiego Związku Pływackiego, w których uczestniczyło trzech delegatów. Józef Klukowski został wybrany do Zarządu Komisji Masters PZP.