901 (501) 2009-05-08 - 2009-05-14

Konkurs fotograficzny dla literaturomaniaków - „Gdynia zaczytana”

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz portal trojmiasto.pl ogłaszają konkurs fotograficzny „Gdynia zaczytana". Celem konkursu jest uwiecznienie gdynian, w niepozowanych zdjęciach, podczas czytania książek, pochłaniania wszelkich powieści, wierszy, kryminałów, czy nawet tytułów naukowych. Wertowanych w każdej pozycji: stojąc, leżąc, siedząc, wisząc...

Gdynia zaczytana adresowana jest do wszystkich amatorów fotografii oraz literatury. To pierwsza taka inicjatywa w Trójmieście, która ma za zadanie promować czytelnictwo wśród jego mieszkańców. Zaczytani na plaży, w trolejbusach, w parkach - to coraz częstszy widok na gdyńskich ulicach. Dlatego warto uwiecznić wszystkich literaturomaniaków i poszerzać ich grono.

Zdjęcia najbardziej zaskakujące, oryginalne i urzekające zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie podczas „Literaturomanii 2009" Dni Nagrody Literackiej Gdynia (12-13 czerwca br. w Teatrze Miejskim w Gdyni). Kilkanaście najlepszych prac wyłoni jury w składzie: Łukasz Głowala (Polska Agencja Fotografów FORUM), Łukasz Unterschuetz (fotoreporter portalu trojmiasto.pl), Mateusz Krzemiński (przedstawiciel organizatora konkursu). Jury przyzna również autorom trzech najlepszych zdjęć nagrody pieniężne w wysokości:
I miejsce - 1000 zł
II miejsce - 600 zł
III miejsce - 400 zł

Wszystkie prace, razem z wypełnionym poprawnie formularzem zgłoszeniowym (na stronie www), należy nadesłać do 22 maja 2009 r. na adres:
Miejska Biblioteka Publiczna
Czytelnia Naukowa
81- 402 Gdynia
ul. Biskupa Dominika 17
z dopiskiem „Gdynia zaczytana".

do pobrania:

    regulamin Konkursu
    formularz zgłoszeniowy
    treść oświadczenia

Kontakt: tel.: (058) 341 32 81, e-mail: m.krzeminski@ambermedia.com.pl
Prosimy o uważne zapoznanie się z Regulaminem Konkursowym i innymi załącznikami, które znajdują się na www.gdyniazaczytana.pl