Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską
Co nowego

20. Parkrun Gdynia z gośćmi z Wielkiej Brytanii

Opis alternatywny

08.03.2012 r.

Bieg SylwestrowyW sobotę 10 marca 2012 uczestnicy parkrun Gdynia będą mieli okazję stanąć do rywalizacji z grupą biegaczy z Wielkiej Brytanii, którzy przyjeżdżają do Gdyni wziąć udział w 20 edycji biegów parkrun Gdynia.

Wizyta biegaczy, którzy na codzień uczestniczą w biegach parkrun w Wielkiej Brytanii będzie niewątpliwą atrakcją 20 edycji parkrun Gdynia, biegu na dystansie 5km z mierzonym czasem, który organizowany jest regularnie w każdą sobotę o godzinie 9.00 na Bulwarze Nadmorskim.

Gdyński parkrun bezpłatny

Zapraszamy wszystkich amatorów biegania do udziału w międzynarodowej edycji parkrun Gdynia. Będzie okazja do rywalizacji, poznania uczestników parkrun z Wielkiej Brytanii, jak również i rozpoczęcia w aktywny sposób weekendu! Jedynym warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji na stronie www.parkrun.pl/gdynia/ oraz wydrukowanie nadanego kodu indywidualnego. Bieg jest bezpłatny.

Parkrun - biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu - to inicjatywa stworzona przez biegaczy amatorów dla wszystkich, którzą kochają bieganie oraz osób, które pragną aktywnie spędzać czas. Biegi organizowane i prowadzone są przez wolontariuszy, którzy rekrutują się spośród uczestników biegów i którzy za pomoc w organizacji również otrzymują punkty. Parkun to dobra okazja do udziału w zorganizowanej imprezie biegowej, sprawdzenia swoich możliwości, uzupełnienia treningu lub po prostu podniesienia swojej kondycji fizycznej.

Gdynia biega międzynarodowo

Bieg SylwestrowyWśród gości obecny będzie pomysłodawca i twórca biegów parkrun Paul Sinton-Hewitt, które obecnie odbywają się regularnie w Wielkiej Brytanii, Australii, Danii, Polsce, Islandii oraz Republice Południowej Afryki i skupiają 250 tys. amatorów biegania.

Po wspólnym biegu, organizatorzy zapraszają do wspólnej kąpieli pod okiem Gdyńskich Morsów, a następnie spotkania przy kawie i herbacie, gdzie będzie okazja do poznania się oraz wymiany doświadczeń.

Gdynia pierwsza

Gdynia to pierwsze miasto w Polsce, w którym zaczęto biegać w ramach parkrun. Dotychczas odbyło się 19 biegów, w ramach których pokonano łączny dystans 955km. Obecnie biegi rozgrywane są również w Gdańsku, a jeszcze w 2012 roku planowane jest rozpoczęcie parkun w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Parkrun Gdynia organizowany jest przez Stowarzyszenie Parkrun Polska przy współpracy Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.