Co nowego

Akredytacje na święto polskiego kina już dostępne

Trwa sprzedaż akredytacji na 44. FPFF // fot. materiały prasowe

Trwa sprzedaż akredytacji na 44. FPFF // fot. materiały prasowe

12.07.2019 r.

Ruszyła sprzedaż akredytacji na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Dzięki nim można w pełni cieszyć się świętem polskiego kina. Uprawniają bowiem do obejrzenia 34 filmów podczas całej imprezy. Upoważniają też m.in. do wstępu do wszystkich festiwalowych lokalizacji. Akredytacja normalna to koszt 350 złotych, natomiast studenci szkół filmowych zapłacą za nią 100 złotych. Ich sprzedaż trwa do końca lipca lub do wyczerpania przygotowanej puli. Od 5 sierpnia będzie można nabyć z kolei festiwalowe karnety, a od 5 września bilety na wybrane projekcje. 44. FPFF potrwa od 16 do 21 września br.

Akredytacja to imienny identyfikator. Umożliwia on wstęp na festiwalowe pokazy filmowe odbywające się w: Teatrze Muzycznym (na wszystkich scenach), kinie Helios, Gdyńskim Centrum Filmowym, Teatrze Miejskim, Muzeum Marynarki Wojennej oraz Konsulacie Kultury. Warunkiem jest wcześniejsza rezerwacja miejsca na wybraną projekcję za pośrednictwem platformy online. Posiadanie akredytacji upoważnia też do uczestnictwa w imprezach towarzyszących festiwalowi czy do przejazdu bezpłatnym autobusem pomiędzy kinem Helios a placem Grunwaldzkim.

Jest kilka rodzajów akredytacji na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Akredytacja branżowa - przeznaczona dla przedstawicieli branży filmowej tj. producentów, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych, reprezentantów wydarzeń filmowych i innych osób związanych z rynkiem filmowym w Polsce i za granicą. Druga opcja to akredytacja medialna, którą mogą otrzymać przedstawiciele mediów (radio, prasa, telewizja, Internet) oraz fotoreporterzy. Niezwiązani zawodowo z branżą filmową lub medialną także mają szansę, aby ją dostać. Dla nich przygotowano akredytację obserwatora.  
 
Każda z powyższych opcji daje możliwość obejrzenia w sumie 34 filmów podczas całego festiwalu – po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Wszystkie akredytacje zaprogramowane są na 34 punkty. 1 punkt równa się 1 pokazowi filmowemu. Można zarezerwować tylko jedno miejsce na określoną projekcję. Akredytacja nie uprawnia do uczestniczenia w gali otwarcia i zamknięcia festiwalu.

Sprzedaż akredytacji ruszyła 1 lipca i trwa do końca miesiąca lub do wyczerpania puli miejsc. Ich cena regularna wynosi 350 złotych. Studenci szkół filmowych współpracujących z festiwalem mogą je nabyć za 100 złotych (na podstawie ważnej legitymacji studenckiej). Natomiast członkowie Stowarzyszenia Filmowców Polskich otrzymają ją bezpłatnie. Zamówienia na akredytacje należy składać poprzez system sprzedaży na dedykowanej festiwalowej stronie.

Zgłoszenie akredytacji zostanie potwierdzone drogą mailową w ciągu 4 dni. Akredytacja jest imienna, tzn. jest wystawiana na imię i nazwisko podane w formularzu zamówienia. Zakupione akredytacje będzie można odbierać od 15 września w Centrum Festiwalowym, które znajduje się w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wydawane będą wyłącznie osobie, na której nazwisko zostały one wystawione.

Szczegółowe informacje na temat festiwalowych akredytacji i zasad korzystania z nich znajdują się tutaj.

Karnety i bilety

Akredytacje to jednak nie jedyna możliwość wejścia na pokazy filmowe odbywające się w ramach 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Od 5 sierpnia rozpocznie się sprzedaż karnetów. W tym roku dają one możliwość zobaczenia 20 filmów podczas całego festiwalu. Karnet upoważnia do wstępu do wszystkich lokalizacji poza Dużą Sceną Teatru Muzycznego. Koszt jego zakupu to 200 złotych.

Natomiast wraz z ogłoszeniem szczegółowego harmonogramu festiwalowych projekcji, 5 września, do sprzedaży wejdą też bilety na pojedyncze seanse. Cena biletu normalnego to 22 złote. Za ulgową wejściówkę trzeba będzie zapłacić 18 złotych. W przypadku Konkursu Filmów Krótkometrażowych bilet na jeden blok filmowy będzie kosztować 15 złotych. Dostępne będą również promocyjne wejściówki dla grup zorganizowanych (firm i instytucji) w cenie 15 złotych od osoby oraz dla grup szkolnych z opiekunem – za 12 złotych od osoby.

Szczegółowe informacje na temat biletów i karnetów znajdują się tu.
 
44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni.