Co nowego

Brytyjskie gwiazdy na Open'er Festivalu

Years & Years wystąpi na Open'er Festivalu 2022 // fot. materiały Alter Art

Years & Years wystąpi na Open'er Festivalu 2022 // fot. materiały Alter Art

10.11.2021 r.

Kolejne zagraniczne gwiazdy dołączają do line-upu Open’er Festivalu 2022. Tym razem organizatorzy zapowiedzieli koncerty dwóch brytyjskich artystów – Years & Years oraz Royal Blood. W Gdyni usłyszymy ich drugiego dnia festiwalu, 30 czerwca.


Organizatorzy Open’era nie zwalniają tempa. Do znakomitego już line-upu dołączają właśnie Years & Years i Royal Blood. Pierwszy z projektów to wyjątkowy twór charyzmatycznego Olly’ego Alexandra. Z kolei drugi to bez wątpienia jeden z najważniejszych wyspiarskich zespołów rockowych ostatniej dekady.

Oba zespoły będzie można zobaczyć i usłyszeć w Gdyni tego samego dnia. Ich koncerty zaplanowano na 30 czerwca 2022 roku. Będzie to czwartek, drugiego dnia festiwalu. Years & Years zagra na Tent Stage, natomiast Royal Blood na scenie głównej.

Brytyjczycy dołączyli do bogatego zestawu artystów, którzy odwiedzą przyszłorocznego Open’era. Wśród nich znajdują się m.in.: The Chemical Brothers, Imagine Dragons, Dua Lipa, Twenty One Pilots, Jessie Ware, Cigarettes After Sex, Michael Kiwanuka, Destroyer, Flohio, Moses Sumney czy Sons of Kemet.

Open’er Festival 2022 odbędzie się pomiędzy 29 czerwca a 2 lipca 2022 roku. Szczegóły dotyczące artystów i biletów znaleźć można na www.opener.pl.


YEARS & YEARS

6 lat po wydaniu debiutu Years & Years, Olly Alexander uznawany jest za jednego z najbardziej nowoczesnych współczesnych artystów popowych. Dzięki dwóm świetnym albumom otrzymał 6 nominacji do BRIT Awards i wyprzedał międzynarodowe trasy. W trakcie tej artystycznej drogi stał się również pokoleniowym głosem w najważniejszych dyskusjach na temat zdrowia psychicznego oraz mniejszości seksualnych. Muzyka Years & Years, która do dziś zanotowała blisko 4,5 miliarda streamów, jest doskonałą, odświeżającą mieszanką popu, R&B i elektroniki. A poprzez kwestionowanie powszechnego wyobrażenia o tożsamości i seksualności twórczość projektu poszerza granice społecznej świadomości. Premierę trzeciego albumu „Night Call” zapowiedziano na styczeń 2022 roku. Wydawnictwo będzie pierwszą płytą Years & Years jako solowego projektu Olly'ego Alexandra.
ROYAL BLOOD

Po imiennym debiucie (2014) i „How Did We Get So Dark?” (2017), wydany w tym roku „Typhoons” stał się trzecim albumem Royal Blood z rzędu, który trafił na szczyt zestawienia w UK, lądując również w pierwszej dziesiątce w USA, Kanadzie, Belgii, Holandii czy Szwajcarii. Dziś grupa ma na swoim koncie między innymi BRIT Award dla najlepszej brytyjskiej grupy, nominację do prestiżowej Mercury Prize i ponad 2 miliony sprzedanych płyt. Mike Kerr i Ben Thatcher kontynuują swoją ścieżkę, która z każdym kolejnym krokiem umacnia ich status jako jednego z najważniejszych rockowych zespołów ostatniej dekady. Jednocześnie chwaleni są za to, że dodając wciąż świeże elementy do swojej twórczości, nie tracą pierwotnej energii, która na samym początku drogi skupiła wokół nich niezwykle zaangażowanych fanów. Royal Blood zagrają na Orange Main Stage 30 czerwca.

fot. materiały Alter Art