Co nowego

„EkoJanosik" dla Gdyni

„EkoJanosik

„EkoJanosik" // fot. mat. prasowe

14.06.2018 r.

Gdynia znalazła się w gronie laureatów tegorocznej nagrody „EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski 2018". Laury w konkursie przyznawane są za działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Celem nagrody jest wyróżnienie przez Krajową Radę Ekologiczną samorządów terytorialnych, jednostek Lasów Państwowych, podmiotów gospodarczych, placówek oświatowych oraz osób fizycznych za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków.
 
Wśród laureatów z terenu województwa pomorskiego znalazł się Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Krajowa Rada Ekologiczna przy ocenie wzięła pod uwagę zaangażowanie w obniżenie niskiej emisji, zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz działania na rzecz edukacji ekologicznej. W uzasadnieniu kapituły konkursu czytamy „Gdynia ma w tym zakresie jako aglomeracja znaczące osiągnięcia, a dodatkowym argumentem było zaplanowanie przez miasto eliminacji transportu publicznego spalinowego na rzecz elektrycznego. Rada uznała tę decyzję za odważną i wartą podkreślenia”.
 
Cieszymy się, że nasze działania na rzecz środowiska są doceniane. Świadomość ekologiczna mieszkańców jest największym potencjałem miasta – postawą jego mądrego rozwoju. My w Gdyni wciąż się rozwijamy, a nagroda EkoJanosik jest na to najlepszym dowodem – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
 
Nad przebiegiem oraz wyborem nagrodzonych tytułem „EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski" czuwa Krajowa Rada Ekologiczna powoływana spośród niezależnych ekspertów i autorytetów ochrony środowiska. Członkami Rady są: przedstawiciele instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, samorządowych, środowisk gospodarczych oraz mediów.
 
Więcej na temat konkursu „EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski 2018" znajduje się na stronie internetowej www.ekozakopane.pl/ekojanosik.