Co nowego

Finał IV edycji Startups Wanted

Finał programu akceleracji Startups Wanted. Fot. PPNT

Finał programu akceleracji Startups Wanted. Fot. PPNT

26.01.2018 r.

25 stycznia, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, odbył się finał programu akceleracji Startups Wanted. Zakwalifikowani do niego uczestnicy mieli szansę na prezentację swoich projektów biznesowych przed Inwestorami.

Startups Wanted to program wspierający projekty we wczesnej fazie rozwoju. Przez 3 miesiące jego uczestnicy brali udział w serii warsztatów i konsultacji. Pod okiem ekspertów i praktyków biznesu dopracowywali swoje produkty lub usługi. Uczestniczyli w zajęciach dotyczących m.in.: rozpoznania potrzeb klientów, rynku, konkurencji oraz modelu biznesowego. Ostatnim etapem prac warsztatowych był Demo Day, podczas którego niezależni eksperci wskazali te projekty, które są gotowe do rozmów z inwestorami.

Wyłonieni zwycięzcy, którzy mogli zaprezentować swoje projekty podczas „Tete a tete z inwestorami”:

  • Cargologic – asystent spedytora, działający w oparciu o sztuczną inteligencję
  • Catbots czyli chatboty wykorzystywane m.in. do obsługi klientów w procesach sprzedażowych
  • Izibuy – aplikacja usprawniająca zakupy przez internet
  • PowerHouse - bezkosztowy dom
  • Appicare – system aplikacji ułatwiających dostęp do dokumentacji medycznej oraz komunikacji z pacjentami przewlekle chorymi

Prezentacja "Appicare – system aplikacji ułatwiających dostęp do dokumentacji medycznej oraz komunikacji z pacjentami przewlekle chorymi". Fot. PPNT

Od początku realizacji programu Startups Wanted przez Strefę Startup PPN Gdynia, osiemnaście projektów zaprezentowało się przed inwestorami. Startupy odnoszą także pierwsze sukcesy - Hospicare został uznany za „Najlepszy Startup Mobilny 2017” i otrzymał nagrodę główną podczas Mobile Trend Awards. Początek kolejnej, V edycji Startups Wanted rusza już 5 lutego.

Więcej o projekcie: