Co nowego

Branża eventowa widzi w nas potencjał

"Spotkajmy się w Gdyni" - wizyta studyjna branży eventowej // fot. Lechosław Dzierżak

Na zaproszenie Gdyńskiej Rady Turystycznej do Gdyni zjechali się przedstawiciele firm z całej Polski organizujących ważne wydarzenia biznesowe. Podczas imprezy goście odwiedzili wybrane gdyńskie hotele, centra konferencyjne, a także muzea, restauracje i najważniejsze atrakcje.
 
Podczas pierwszego dnia odbyły się liczne warsztaty, konferencje i panele dyskusyjne. Drugiego dnia wybrali się na wycieczkę po Gdyni. Miasto zwiedzali, podróżując gdyńskim trolejbusem.


 
Na trasie odwiedzili m.in. hotele: Nadmorski, Różany Gaj, Mercure i Courtyard by Marriott. Zwiedzili centrum konferencyjne w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, sale konferencyjne na Stadionie Miejskim i w Gdynia Arenie, Centrum Nauki Experyment, Gdyńskie Centrum Filmowe, Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni. Podczas ich wizyty nie zabrakło spaceru po plaży i gdyńskiej Marinie. Z chęcią też wchodzili na pokłady statków cumujących przy gdyńskim nabrzeżu. Wybrali się też do Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zobaczyli sztukę „Wiedźmin”.
 
- Był to niesamowity spektakl. Dla mnie to ogromny plus i niesamowite wrażenie. Bardzo mi się podoba olbrzymia baza hotelowa i nowoczesne zaplecze konferencyjne. To wielki plus Gdyni. Znajdujemy tutaj dużo atrakcji, gdzie możemy zaprosić swoich klientów. W Gdyni jest wiele miejsc, które można zwiedzić i które warto zobaczyć i doświadczyć - mówi Marta Steinke z agencji eventowej Trygon z Poznania. – Wcześniej z Trójmiasta miałam tylko doświadczenia z Gdańskiem i Sopotem. Teraz Gdynia mnie całkowicie oczarowała i będę tutaj wracała i zapraszała moich klientów – dodaje.
 
O wyborze miejsca dla ważnych konferencji często decydują przedstawiciele firm eventowych. To oni proponują miejsca swoim zleceniodawcom. Aby móc zaproponować swoim klientom Gdynię, musieli ją poznać. Temu właśnie służyła zorganizowana przez Gdyńską Radę Turystyczną i Miasto Gdynia wizyta studyjna i warsztaty eventowe, które odbyły się pod hasłem „Spotkajmy się w Gdyni”. Do naszego miasta przyjechali reprezentanci firm eventowych z całej Polski.
 
- Widać mocną relację Gdyni i Łodzi w kwestii filmowej. Wykładowcy łódzkiej filmówki przyjeżdżają tutaj wykładać w Gdyńskiej Szkole Filmowej na wydziale reżyserii – zauważa Przemysław Litwin z agencji eventowej Lila House z Łodzi. -  Gdynia, jak i w ogóle Trójmiasto ma dużą przewagę nad choćby Łodzią. Ma wyjątkowy charakter. Tutaj od ludzi czuje się większe ciepło. Ludzie w Łodzi są sobie bardziej obcy. Gdynia ma swój czar i urok. Ma to, czego my w Łodzi nigdy nie będziemy mieć, jest położone nad wodą, a to duża wartość. Jest tu bardzo dużo obiektów konferencyjnych i takich, które sprzyjają organizacji tego typu eventów, jak i dużo atrakcji które są świetnym uzupełnieniem organizowanych przez nas wydarzeń. Bardzo podoba mi się pomysł Urzędu Miasta Gdyni na zaproszenie nas tutaj i zaprezentowanie szeroko oferty, jaką znajdziemy w tym mieście. Bardzo dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie, po przyjacielsku. To jest w kulturze i naturze mieszkańców Gdyni i między innymi dlatego tutaj warto przyjechać – podkreśla.
 
 

Gdynię prezentował Michał Miegoń, sympatyk Gdyni i znawca jej historii, pracownik Muzeum Miasta Gdyni.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 02.03.2018 15:50
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.03.2018 16:25
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Zobacz także

Najnowsze