Co nowego

Jakość życia #wGdyni doceniona!

W rankingu miast przyjaznych dla biznesu, w kategorii „Jakość życia”, Gdynia zajęła 5. miejsce – tuż obok Pragi, Lublany, Gdańska, Budapesztu, Bratysławy i Sofii / Gdyńskie autobusy, fot. M. Puszczewicz, Park Centralny, fot. K. Złoch, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, mat. prasowe.

W rankingu miast przyjaznych dla biznesu, w kategorii „Jakość życia”, Gdynia zajęła 5. miejsce – tuż obok Pragi, Lublany, Gdańska, Budapesztu, Bratysławy i Sofii / Gdyńskie autobusy, fot. M. Puszczewicz, Park Centralny, fot. K. Złoch, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, mat. prasowe.

03.07.2020 r.

W rankingu miast przyjaznych dla biznesu, przygotowanym przez Emerging Europe, Gdynia zajęła 5. miejsce w kategorii „Jakość życia”, wspólnie z Bratysławą i Sofią. To ogromne wyróżnienie, ale i motywacja do dalszego rozwoju.

- To dla Gdyni ogromne wyróżnienie, że znalazła się wśród takich miast Budapeszt, Lublana czy Praga. Jest to również motywacja do dalszego działania i rozwoju, ciągłego podnoszenia jakości i standardów, by mieszkańcom i przedsiębiorcom żyło się u nas dobrze. Emerging Europe to redakcja o uznanej renomie i dużym zasięgu. Dzięki temu informacja o naszym sukcesie trafi do wielu poważnych inwestorów – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent ds. gospodarki.

„Emerging Europe Awards 2020” to trzecia edycja programu, który prezentuje to, co najlepsze w rozwijającym się regionie Europy: osoby prywatne, organizacje publiczne i prywatne, a także projekty i inicjatywy.

Emerging Europe zaprosiło 70. globalnych ekspertów ds. lokalizacji oraz doradców ds. bezpośrednich inwestycji zagranicznych do oceny różnych zalet 75 miast w rozwijającym się regionie Europy, które są stolicami państw lub zamieszkiwanymi przez ponad 200 000 mieszkańców.

W kategorii "Jakość życia", Gdynia wraz z Bratysławą i Sofią zajęła 5. miejsce. Na 1. miejscu znalazła się Praga, na 2. Lublana, 3. Gdańsk, 4. Budapeszt, 6. Poznań i Wilno, 7. Burgas, Lublin, Lwów i Zagrzeb.

W rankingu miast przyjaznych dla biznesu, w kategorii „Jakość życia”, Gdynia zajęła 5. miejsce – tuż obok Pragi, Lublany, Gdańska, Budapesztu, Bratysławy i Sofii.

- Dbamy o to, by mieszkańcom żyło się u nas jak najlepiej. Dbamy również o przedsiębiorców, aby swoje biznesy chcieli zakładać i rozwijać właśnie u nas. Wyróżnienie w rankingu Emerging Europe to jasny sygnał, że idziemy w dobrym kierunku, a nasze działania są widoczne i doceniane w Europie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Cały ranking „Business-Friendly Cities Perceptions 2020” dostępny jest na stronie: emerging-europe.com

W tym roku Gdynia, Sopot i Gdańsk otrzymały wyróżnienie od prestiżowego magazynu fDi Intelligence X TNW, należący do elitarnego brytyjskiego dziennika „The Financial Times”. W rankingu „The Tech Cities of the Future”, w których wskazane są miasta Europy mające najlepsze warunki rozwoju, w szczególności dla start-up’ów i inwestycji technologicznych oraz innowacyjnych, Trójmiasto zajęło 4. miejsce.

Z kolei w rankingu LivCom Awards 2019, Gdynia – jako jedyne miasto z Polski – znalazła się w gronie najlepszych 22. spośród analizowanych ćwierć miliona miast na świecie. Ostatecznie Gdynia w kategorii od 150 tys. do 400 tys. mieszkańców znalazła się na podium zdobywając trzecie miejsce. LivCom Awards to niezwykle prestiżowy i jedyny na świecie ranking, który koncentruje się na jakości życia, starając się nagrodzić i wskazać te miasta, w których żyje się po prostu najlepiej (liveable).