Co nowego

Ponad milion złotych od gdynian dla Orkiestry

Ponad milion złotych od Gdyni dla Orkiestry // fot. Karol Stańczak

Ponad milion złotych od Gdyni dla Orkiestry // fot. Karol Stańczak

14.01.2020 r.

W miniony weekend Gdynia już po raz 28. grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Choć trwają jeszcze niektóre internetowe licytacje przedmiotów przekazanych przez gdyńskie sztaby, to już dziś można powiedzieć, że ten finał Orkiestry był w naszym mieście rekordowy. Podczas dwóch dni grania w Gdyni zebrano ponad milion złotych!
 
Wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy było w Gdyni – podobnie jak przed rokiem – skoordynowane wokół trzech sztabów. Każdy z nich pobił swój własny wynik z poprzedniego finału Orkiestry.
 
Sztab przy Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza zebrał aż 317 tysięcy złotych. To o ponad 50 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Do nowego rekordu znacznie przyczyniła się rekordowa licytacja, współprowadzona przez wiceprezydenta Michała Gucia. Podczas aukcji uzbierano 80 tysięcy złotych. Najcenniejszymi przedmiotami okazały się przekazany przez senatora Sławomira Rybickiego reprint Konstytucji 3 Maja (sprzedany za 2600 zł), wyjątkowy karnet SPA do jednego z hoteli (2600 zł), grafika autorstwa Plastyka Miasta Jacka Piątka, przedstawiająca ORP „Błyskawica” (2500 zł) oraz zaproszenie na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2500 zł).
 
Wspierający „Orkiestrę” zarówno w sobotę, jak i w niedzielę sztab stowarzyszenia In gremio i Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni zebrał łącznie 134 tysiące złotych.
 
Liczenie zebranych pieniędzy trwa jeszcze w legitymującym się największą liczbą wolontariuszy sztabie „Gdynia dla Orkiestry”. Już w poniedziałek, 13 stycznia, wiadomo było, że również w tym sztabie padł rekord. Na tamten moment sztab zebrał 625 831,91 zł. W dalszym ciągu trwają internetowe licytacje przedmiotów zgłoszonych przez „Gdynię dla Orkiestry”. Zainteresowani mają jeszcze szanse zdobyć przeszło 30 przedmiotów. Niektóre z aukcji potrwają do końca stycznia.
 
Po raz kolejny w mieście z morza i marzeń pobito rekord w zbiórce. Wysiłkiem trzech sztabów Gdynia uzbierała w tym roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszło milion złotych.