Co nowego

Przyjdź na Trójmiejskie Mistrzostwa Szkół w E-sporcie

Ostatni raz zawodnicy sportów elektronicznych mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed gdyńską publicznością we wrześniu w ramach rozgrywek Games Clash Masters, fot. Gdynia Sport.

Ostatni raz zawodnicy sportów elektronicznych mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed gdyńską publicznością we wrześniu w ramach rozgrywek Games Clash Masters, fot. Gdynia Sport.

28.11.2018 r.

Po raz pierwszy najlepsze drużyny e-sportowe powalczą o tytuł Mistrza Trójmiasta sportów elektronicznych. Ich zmagania będzie można śledzić w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia lub poprzez platformę twitch.tv. Wstęp wolny.

To już w najbliższy weekend, czyli 1 i 2 grudnia na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. W sali C budynku nr III zmierzy się osiem najlepszych drużyn e-sportowych z trójmiejskich szkół.

- Na Pomorzu mistrzostwa tego typu nie miały do tej pory miejsca – mówi Kacper Hardziej, organizator turnieju. - Będą to rozgrywki na bardzo wysokim, turniejowym poziomie. Gracze będą mieli okazję zaprezentować się i pokazać swoje umiejętności w dwóch konkurencjach - Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends – dodaje.Rozgrywki odbędą się poprzez platformę szwedzkiej spółki Challengermode, daje to możliwość sprawnego zarządzania setkami graczy. Z kolei same finały transmitowane będą na platformie twitch.tv, a każdemu meczowi towarzyszyć będzie analiza techniczna oraz komentarz na żywo realizowany przez założony w tym celu zespół 3league.gg.

- Dla większości ekip jest to niepowtarzalna okazja do postawienia pierwszych kroków na arenie e-sportowej, która obecnie jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się branży na świecie. Właśnie możliwość pokazania swoich umiejętności szerokiej widowni, nie tylko dla graczy, ale również dla młodych komentatorów, analityków technicznych, to jeden z kilku głównych celów, jakie można osiągnąć – podkreśla Hardziej.

Dodatkowo w trakcie rozgrywek finałowych Trójmiejskich Mistrzostw Szkół w E-sporcie powered by TEB Edukacja zaplanowane są ciekawe atrakcje ogólnodostępne dla widzów. Strefa gier retro od Cybermachiny, strefa Vr czy druku 3d to obowiązkowe pozycje na liście każdego pasjonata gier wideo.

Projekt Trójmiejskich Mistrzostw Szkół to inicjatywa trzech gdynian, uczniów szkół średnich - Michała Gibadło, Tymoteusza Cierzana oraz Kacpra Hardzieja.