Co nowego

Sukcesy gdyńskich stypendystów

Mieszko Polnar wywalczył 1. miejsce, w klasie mx65 w motocrossowym Pucharze Polski // fot.www.facebook.com/mieszko.polnar

W zeszłym roku odebrali z rąk prezydenta Wojciecha Szczurka i wiceprezydenta Bartosza Bartoszewicza stypendia dla uczniów z najlepszymi wynikami na polu naukowym, sportowych czy artystycznym. Dziś dwojgu z nich - Hannie Domańskiej i Mieszkowi Polnarowi możemy gratulować kolejnych sukcesów.

Gdyńska edukacja od lat jest jednym ze szczególnych powodów do dumy – kolejne roczniki przynoszą coraz to nowych uczniów, którzy osiągają świetne rezultaty i stawiają na rozwój. W grudniu zeszłego roku aż 76 osób, z najlepszymi wynikami odebrało Stypendia Miasta Gdyni, które miały na celu zmotywować ich do dalszego działania. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Hanna Domańska ze Szkoły Podstawowej nr 48  i Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni otrzymała stypendium za osiągnięcia artystyczne.

Podczas VIII Ogólnopolskich Prezentacji Gitarowych Hurra Gitarra w Świebodzinie, które odbyły się 11 maja zdobyła I miejsce w III grupie. Serdecznie gratulujemy!

Natomiast Mieszko Polnar ze Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku, który otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, zaliczył już 3 udane starty w motocrossowych Zawodach Strefowych, gdzie za każdym razem stał na podium.

11 maja w Olecku odbył się motocrossowy Puchar Polski. Mieszko wywalczył 1. miejsce, w klasie mx65. Dzięki temu, że Mieszko otrzymał stypendium, mógł w ferie wyjechać i trenować z najlepszymi zawodnikami za granicą.

• ikonaOpublikowano: 14.05.2019 12:51

Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

• ikonaZmodyfikowano: 14.05.2019 13:45
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz