Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską
Co nowego

Szóstoklasiści wzmocnieni mentalnie dzięki psychologii pozytywnej

Opis alternatywny

27.04.2016 r.

W Gdyni dobiega właśnie końca projekt wspierający szóstoklasistów w rozwoju osobistym. W treningu mentalnym - warsztatach, spotkaniach i rozmowach z mentorami - wzięli udział uczniowie i uczennice czterech gdyńskich szkół podstawowych. Dopełnieniem projektu będzie warsztat dla nauczycieli.

„Pozytywny Rozwój w Gdyni i poprzez Gdynię" to projekt stworzony przez Fundację Sportu Pozytywnego i silnie wspierany przez miasto. Rozpoczął się we wrześniu 2015 i potrwa do czerwca 2016 r. Polega on na prowadzeniu treningu mentalnego opartego na warsztatach, rozmowach i spotkaniach. Uczestnictwo w cyklu spotkań z psychologami wspomaga wszechstronny rozwój osobisty młodzieży i doskonalenie siebie. Programem zostali objęci wszyscy uczniowie i uczennice szóstych klas w gdyńskich szkołach podstawowych nr 11, 13, 14 i 16 (łącznie 9 klas).

Głównie rozmawiamy z dziećmi o samoocenie, komunikacji, stresie, kontrolowaniu emocji czy kreatywności. Oprócz psychologów, którzy pracują z dziećmi, spotykają się one także z psychologami sportu, mistrzami olimpijskimi, filmowcami, przedstawicielami biznesu czy gdyńskimi artystami. To do uczniów należy wybór z kim chcieliby się spotkać i czego dowiedzieć - mówi Aleksandra Pogorzelska, prezes Fundacji Sportu Pozytywnego.

Uzupełnieniem projektu jest warsztat pt. „Pozytywny Nauczyciel". Jego uczestnicy poznają dzięki niemu autorską metodą i7w (i - Inspiruj, 7w: wyjaśniaj, wymagaj, wspieraj, wynagradzaj, wyróżniaj, prowadzące do wzrostu i wygranej). Odbędzie się także spotkanie z rodzicami i nauczycielami, gdzie poruszone zostaną kwestie podtrzymywania pasji wśród uczniów. Warsztaty odbędą się w maju i czerwcu.

Projekt umacniania pozytywne postawy w codziennym życiu szóstoklasistów. Jak dodaje Aleksandra Pogorzelska: Jest bardzo chwalony przez nauczycieli. Po niespełna roku regularnych spotkań widać jego ewidentne skutki - dzieci zaczynają myśleć o sobie w pierwszej osobie, o swojej przyszłości, o tym jak planować tę przyszłość czy jak sobie radzić w różnych trudnych sytuacjach. Dlatego też mamy nadzieję kontynuować ten projekt w kolejnych latach.