Co nowego

Uczelnia powiększy się o wieżowiec. Trwa przetarg

Tak, zgodnie ze zwycięską koncepcją architektoniczną z 2020 roku, ma wyglądać nowy, prawie 50-metrowy budynek Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o. / mat. prasowe

Tak, zgodnie ze zwycięską koncepcją architektoniczną z 2020 roku, ma wyglądać nowy, prawie 50-metrowy budynek Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o. / mat. prasowe

Nowoczesny, niemal 50-metrowy budynek na gdyńskim Oksywiu zapewni Akademii Marynarki Wojennej nowe miejsca hotelowe dla studentów i większe zaplecze dydaktyczne. Trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji, a na oferty uczelnia poczeka jeszcze do 14 czerwca.


Szykuje się duża inwestycja w akademicką infrastrukturę, która da nowe możliwości studentom i kadrze dydaktycznej jednej z największych uczelni w regionie, gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej.

Nowa baza dydaktyczna i miejsca dla studentów


Na Oksywiu ma powstać wielofunkcyjny wieżowiec, którego pomieszczenia będą pełnić rolę między innymi nowego hotelu studenckiego czy sal dydaktycznych do prowadzenia zajęć – to szczególnie ważne ze względu na wojskowy profil uczelni, której studenci często pochodzą z różnych regionów Polski, a także z innych krajów.

Jak zaznaczano przy okazji pierwszych informacji o nowej inwestycji, to odpowiedź na bieżące potrzeby AMW, w której z biegiem lat zaczyna brakować sal wykładowych, miejsc noclegowych oraz możliwości żywienia studentów i kadry.

Nowy budynek będzie miał wysokość ponad 49 metrów i stanie w północno-zachodniej części już istniejącego kompleksu budynków Akademii Marynarki Wojennej, przy ulicy Śmidowicza. Pod budowę wyznaczono działkę wymagającą uporządkowania, na której obecnie znajdują się m. in. schody terenowe i boisko wykorzystywane jako parking.

Jedna z wizualizacji koncepcji architektonicznej budynku autorstwa pracowni Tak, zgodnie ze zwycięską koncepcją architektoniczną z 2020 roku, ma wyglądać nowy, prawie 50-metrowy budynek Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o. z Gdyni
Jedna z wizualizacji koncepcji architektonicznej budynku autorstwa pracowni Kowalski Architekci Sp. z o.o. z Gdyni

- Planuje się budowę na parterze kuchni i stołówki z możliwością żywienia całodziennego do 300 osób, na pierwszym piętrze 6 sal wykładowych do 50 osób oraz audytorium na 70 osób, na pozostałych poziomach 100 pokoi jedno i 50 pokoi dwuosobowych dla podchorążych ostatnich roczników i kadry Sił Zbrojnych RP przebywających na kursach specjalistycznych, także 4 sale szkoleniowe, a na ostatnim piętrze planowana jest sala konferencyjna i mesa oficerska – mówił wcześniej, przy okazji rozstrzygnięcia konkursu na koncepcję architektoniczną Marek Drygas, kanclerz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.


Czas na oferty do 14 czerwca


Choć samą koncepcję architektoniczną przyszłego budynku poznaliśmy już wcześniej, przy okazji rozstrzygnięcia konkursu dla architektów w połowie 2020 roku (przypomnijmy, że koncepcję opracowała gdyńska pracownia Kowalski Architekci Sp. z o.o.), to dopiero w maju tego roku uczelnia ogłosiła postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy inwestycji. Wcześniej w drodze osobnego przetargu szukano natomiast firmy, która zajmie się nadzorem właścicielskim.

Z dokumentacji przetargowej dla potencjalnych wykonawców określono czas trwania budowy na łącznie 32 miesiące, czyli ponad dwa i pół roku. Zainteresowani mają czas na składanie ofert do 14 czerwca, do godziny 9:00. Tego samego dnia zaplanowano też otwarcie ofert. Środki na budowę nowego obiektu będą pochodzić z Ministerstwa Obrony Narodowej, które nadzoruje działalność wojskowej uczelni w Gdyni. Oprócz samego budynku w ramach prac ma powstać też stacja transformatorowa i pełna infrastruktura techniczna.

Szczegółowe informacje o przetargu znajdują się w zakładce „Zamówienia publiczne” na stronie internetowej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

  • ikonaOpublikowano: 17.05.2022 14:10
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.05.2022 15:48
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Najnowsze