Co nowego

Wymiana doświadczeń Gdyni i Frankonii

Wymiana doświadczeń Gdyni i Frankonii // fot. Lechosław Dzierżak

Wymiana doświadczeń Gdyni i Frankonii // fot. Lechosław Dzierżak

W Gdyni przebywa oficjalna delegacja z regionu Środkowej Frankonii. Na jej czele stoi Richard Bartschem – przewodniczący Okręgu Środkowej Frankonii. Towarzyszą mu m.in. przedstawiciele władz regionu oraz instytucji działających w obszarze opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, administracji, kultury i edukacji.
 
Głównym tematem spotkania jest szeroko pojęta integracja społeczna, sytuacja osób niepełnosprawnych i nowa gdyńska inicjatywa dotycząca walki z fonoholizmem, doskonale odzwierciedlająca innowacyjność naszego miasta. Podczas pobytu w Gdyni delegaci spotkali się z wiceprzewodniczącą Rady Miasta Gdyni – Beatą Szadziul, pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Osób z Niepełnosprawnościami – Beatą Wachowiak-Zwarą oraz wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Katarzyną Stec.
 
- Jest to współpraca dwustronna. Zarówno my chętnie czerpiemy pomysły z doświadczenia przedstawicieli ze Środkowej Frankonii, jak i dzielimy się naszymi pomysłami, które na co dzień przydają się gdynianom i pomagają niepełnosprawnym i starszym w różnych dziedzinach– mówi Beata Szadziul, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. Rodziny.

Po wizycie w Urzędzie Miasta delegaci mieli dziś w planach zwiedzanie Gdyni i wizytę w Muzeum Emigracji.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 09.04.2018 16:04
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.04.2018 17:35
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze