Aktualności

EKOLOGICZNY KONKURS DLA SZKÓŁ „SEGREGUJĄCY PIOTRUŚ”

Sprzątanie Gdyni, organizowane w ramach światowej akcji Clean up the world, jest doskonałym pretekstem do przypomnienia uczniom zasad prawidłowej segregacji odpadów. Dlatego wszystkie szkoły, które wezmą udział w akcji zapraszamy również do udziału w konkursie ekologicznym.
 
Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie kart do gry w Czarnego Piotrusia pod nazwą „SEGREGUJĄCY PIOTRUŚ”.
Przypomnijmy, że Czarny Piotruś (inaczej: loteryjka, Piotruś) to prosta gra karciana przeznaczona dla dzieci, w której uczestniczyć może od 2 do 4–5 graczy. Talia do gry zawiera 25 kart: 12 par z obrazkami tego samego rodzaju w każdej parze oraz "czarnego Piotrusia", nie mającego pary (źródło Wikipedia).

Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Tematyka prac musi obejmować przede wszystkim:
1) zasady segregacji odpadów komunalnych obowiązujące w Gdyni,
2) przykłady korzyści wynikające z segregacji odpadów,
3) właściwe postawy związane z segregacją i powstawaniem odpadów.

Pole do kreatywnego ujęcia tematu jest ogromne. Podczas oceny prac będą brane pod uwagę trafność ujęcia tematu pracy, jakość wykonania, oryginalność oraz stopień trudności wykonania.

Konkurs, którego głównym zadaniem jest wspieranie edukacji w zakresie prawidłowej segregacji odpadów oraz popularyzacja gdyńskiego systemu gospodarki odpadami i kampanii edukacyjno-informacyjnej WYRZUCAM.TO, jest także okazją do urozmaicenia zajęć. Warto wziąć w nim udział, gdyż zwycięski projekt zostanie wykorzystany w ramach działań edukacyjnych przez Miasto, a szkoła otrzyma nagrodę o wartości 1 500 zł.

Prace wykonane przez szkolne zespoły będą przyjmowane do 2 października.
 
Regulamin konkursu do pobrania.

Informacja o zwycięzcach oraz relacja z wręczenia nagród znajdują się tutaj.