Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Aktualności

Ele-mele, ptasie trele! - konkurs dla dzieci

Ele-mele, ptasie trele! - konkurs dla dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych. (źródło: materiały organizatora)

Ele-mele, ptasie trele! - konkurs dla dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych. (źródło: materiały organizatora)

20.04.2020 r.

Nadleśnictwo Wejherowo oraz Akwarium Gdyńskie zapraszają dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastyczno-dźwiękowym "Ele-mele, ptasie trele!". 

Nadal ograniczamy kontakty społeczne i nie wychodzimy z domu. Taka izolacja nie jest łatwa szczególnie dla dzieci. Proponujemy więc udział w wyjątkowym konkursie! Wszystko można zrobić w domu, a nagrodę ufundowaną przez Nadleśnictwo Wejherowo oraz Akwarium Gdyńskie odebrać już po cofnięciu zakazów i ograniczeń związanych z koronawirusem.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Po pierwsze obserwować to, co dzieję się za oknem w świecie przyrody, czyli...wypatrzyć jakiegoś ptaka. Potem należy go narysować i określić gatunek, a następnie nagrać swój śpiew, naśladujący oryginalne ptasie trele (warto wesprzeć się nagraniami z internetu). Komplet załączników należy wysłać na adres e-mail: ptasietrele@mir.gdynia.pl, z dopiskiem w temacie wiadomości „Ele-Mele, ptasie trele!”. Decyduje data i godzina wpływu na w/w. adres e-mail.

Konkurs trwa do 28 maja br. i odbywa się w dwóch kategoriach:
  • Kategoria 1: uczniowie klas   I,  II, III szkoły podstawowej
  • Kategoria 2: uczniowie klas IV, V, VI szkoły podstawowej
Udział w Konkursie wymaga pisemnej zgody rodzica lub opiekuna wg Załącznika nr 1 do Regulaminu. Szczegółowe informacje opisane są w Regulaminie oraz na stronie https://akwarium.gdynia.pl/konkurs-dla-dzieci/